Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van így a testnevel...

Mi értelme van így a testnevelés óráknak?

Figyelt kérdés

Rendben van, hogy fontos a mozgás, de szerintem ez, ami középiskolai tornaórákon van, teljesen felesleges. Ráerőltetnek az emberre egy csomó hülyeséget, tornagyakorlatokat amiket vagy meg tud csinálni vagy nem, ráerőszakolják az emberre, hogy játsszon labdajátékokat, azokra is, akiknek semmi tehetségük nincs hozzá, a többiek meg csak bosszankodnak miatta közben, hogy mindent elront.

Miért nem lehet inkább megszerettetni a diákokkal a mozgást, a sportot? Mondjuk, hogy mindenki azt csinálja, amit akar, csak mozogjon, vagy ilyesmi.

Aki mondjuk labdajátékok helyett futni szeret, az fusson, többet ér, mint egy labdával szenvedni a pályán.

Több értelme van úgy mozogni szerintem, hogy az ember jókedvvel csinálja, és nem undorral, esetleg a tanártól való félelemmel.


2013. dec. 16. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, nálunk is az ment középsuliba, hogy foci kb. végig. Szerencsére megbeszéltem tanárral, hogy én inkább futnék, aztán még jöttek páran. Néha voltak olyan órák ahol halálra dolgoztatott minket de az büntetés volt, mert az előző óráról lógtak sokan, igaz én azokat szerettem legjobban :D
2013. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kötelező gyakorlatokon kívül szabad foglalkozás volt. Az évben (talán kétszer?) le kellett futni a 12 percest. Volt 2 hét szertorna, talajgyakorlat, majd osztályozás. Volt hasizom-hátizom-karhajlítás felmérés. Ennyi volt kb a törzsanyag. Ezen kívül mindenki szabad sportfoglalkozást űzhetett. Voltak, akik fociztak, kosaraztak. Sokan pingpongoztak. De lehetett súlyemelést is csinálni. Meg, ha úgy tetszett, futhattál, gimnasztikázhattál is. A tornatanár óra alatt néha körbejárt, és aki nem sportolt semmit, azokat szekírozta csak.
2013. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a tanárnő szigorúan a tanmenet szerint halad, egyszer megmutatja a gyakorlatot, aztán csináld, ahogy akarod, ha nem sikerült, akkor letol, két hét múlva osztályozza. Lehet ugyan javítani, de azért bosszantó, mikor az ember csinálná rendesen, csak egyszerűen nem megy neki, és jön a rossz jegy.

Szerintem is sokkal jobb lenne, ha mindenki azt csinálná, amit szeret, mondjuk én úszni szeretek, de azt meg nemigen lehetne a tesiteremben. :D

2013. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk egész aranyos a tanárnő, elég engedékeny, de attól még sajnos nem fogja megszeretni senki a testnevelés órákat.
2013. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!