Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépírás dolgozaton félre...

Gépírás dolgozaton félre szoktam olvasni a szöveget, a szövegben sok elütésem van. Többszöri ellenörzésre sem veszem észre az elütést. Diszgráfiám van, kaptam róla papírt is. De nem akarja a tanár figyelembe venni. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha papírod van róla, és nem hajlandó figyelembe venni, akkor irány az osztályfőnök/igazgató, először egyedül, ha nem csinálnak semmit, akkor szülővel.
2013. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért nem veszi figyelembe, mert azt mondja, hogy nem a szavakat kell olvasnom, hanem a betűzni kell. (Szerintem ennek semmi értelme.)


Még azt hozzá tenném, hogy diszlexiás is vagyok.


A kérdés főleg arra irányul, hogy gépíráson figyelembe kellene vennie? A szakvélemény gépírásra nem terjed ki, mert amikor kaptam, akkor még nem volt gépírásom. Vissza kéne menni a nevelési tanácsadóhoz?

2013. dec. 18. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelembe kellene vennie. Ha nem teszi, beszélj az osztályfőnökkel, és ha ez sem hat, akkor a szüleid beszéljenek az osztályfőnökkel illetve az igazgatóval. Nekik foglalkozniuk kell a problémával.
2013. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bumbi02 ***** válasza:
A diszgráfiának semmi köze a gépíráshoz, mivel az a kézírás "betegsége", az írásodat olvasva pedig nem tűnsz diszlexiásnak se, mert az itteni szövegeidben nem ütöttél félre nagyjából semmit se.
2013. dec. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem is a félreütésről van szó, hanem a félreolvasásról.
2013. dec. 18. 21:15
 6/11 bumbi02 ***** válasza:

A félreolvasáshoz nincs köze a diszgráfiának, persze hogy nem fogadja el a tanárod.


Másrészt mint írtam, ezeket a mondatokat is viszonylag hibamentesen írtad le. Nem nevezném ezt diszlexiának.

2013. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De félre olvasásom van, ez tény. Miután kinyomtatja és kijavítja, látom, hogy egy szóhoz hozzáteszek egy képzőt, vagy elveszek, de a szó értelmes marad.

Ha többször is leelenörzöm, nem veszem észre a hibát.


Azt mondta a tanár, hogy gyakoroljak a szünetbe. De a gépírásom elég jó, csak félreolvasok, ezen nem tudok javítani (rövid távon).


Akkor ennyi az egész, megbukok emiatt?

2013. dec. 18. 21:38
 8/11 bumbi02 ***** válasza:

Maximum egy diszlexiát igazoló papírral tudnál valamit kezdeni, a diszgráfiának köze nincs a gépíráshoz.


De mint írtam, az itteni írásod alapján semmi alapját nem látom annak, hogy diszlexiás lennél, ha itt jól tudod leírni a szavakat, akkor iskolában is le tudod jól írni.

2013. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mégegyszer megismétlem: félreolvasom a szavakat.
2013. dec. 18. 22:06
 10/11 bumbi02 ***** válasza:
Akkor egyszerű. Kérd meg a tanárodat hogy te diktált szöveget akarsz gépelni, nem olvasott szöveget.
2013. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!