Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Skandinavisztika szakra...

A Skandinavisztika szakra feltétlenül szükséges az irodalom emelt?

Figyelt kérdés
Minden vágyam, hogy skandinavisztikára menjek, az irodalmat is úgy-ahogy szeretem, jó tanuló vagyok belőle, viszont utálom a tanárom és ő is szívózik velem, ezért nem akarok vele felkészülni az emeltre (ha kell), mert elzavarna és jobban szívatna mint eddig... Ha muszáj az emelt akkor keresek mást tanárt, de azért jó volna ha nem kellene :/

2013. dec. 26. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A jelen oktatási rendszer szerint mindenképp kell legalább 1 "célirányos" emelt szintű érettségi; ha a skandinavisztika (gondolom én) a magyar és a töri kell, akkor vagy magyarból vagy töriből (esetleg mindkettőből, de legalább az egyikből) emeltet kell tenni.
2013. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Töriből amúgy is akartam, akkor az lesz :)
2013. dec. 27. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Én skandis vagyok és angol és irodalom emeltet csináltam, de természetesen mással is be lehet jutni. :)
2014. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon nehéz bejutni? Az érettség pontokon kívül milyen pluszokat vittél?
2014. jún. 15. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!