Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolul szeretnék magyar...

Ha angolul szeretnék magyar egyetemen tanulni (SOTE - ÁOK), akkor milyen extra követelményeket kell teljesítenem?

Figyelt kérdés

Abszolút magyar állampolgár vagyok, csak nekem angol nyelvű diploma kellene.

Talán volt már, aki ugyanezt tervezte?

Már utánanéztem, de nem vagyok biztos a dologban.


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jan. 1. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez attól függ, az adott egyetemen az adott szakot lehet-e angol nyelven tanulni. Sok helyen van ilyen, de éppenséggel nem tudom, hogy az orvosin van-e ilyen lehetőség. Azon kívül meg nem jó megoldás, hogy lefordíttatod a diplomádat/elfogadtatod honosítással az adott országban?
2014. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy attól, hogy angolul tanulsz valamit, más "értékű" lesz a diplomád. Lényegében tök ugyanaz a tanterv, mint magyarul és szerintem mondjuk az USA-ban ugyanúgy külön vizsgát kell tenned, ha dolgozni szeretnél orvosként, akármilyen nyelven is íródott a diplomád.


Másrészt az angol nyelvű képzés CSAK költségtérítéses formában létezik és tulajdonképpen csak külföldiek tanulnak így. Jórészt arabok, izraeliek, afrikaiak, ázsiaiak. Igazából ezt a formát nekik találták ki.


Végezetül pedig az orvosi magyarul, az anyanyelveden is nehéz, szóval ha nem vagy perfekt angolból, akkor jól gondold meg, különben nem éri meg végigbukdácsolni (és esetleg kibukni) úgy, hogy semmi érdemi tudást nem szerzel.

2014. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Sok helyen van ilyen, de éppenséggel nem tudom, hogy az orvosin van-e ilyen lehetőség"


Van. Utánanéztem már.


"Azon kívül meg nem jó megoldás, hogy lefordíttatod a diplomádat/elfogadtatod honosítással az adott országban?"


Már gondoltam erre én is, de a célom az, hogy kimenjek külföldre és a szakszavakat még mindig nem fogom így tudni.


"Végezetül pedig az orvosi magyarul, az anyanyelveden is nehéz, szóval ha nem vagy perfekt angolból, akkor jól gondold meg, különben nem éri meg végigbukdácsolni (és esetleg kibukni) úgy, hogy semmi érdemi tudást nem szerzel."


Az angolt anyanyelvi szinten beszélem.

Már végiggondoltam, nem csak most találtam ki.


Köszönöm a válaszokat, de szerintem nem voltam elég egyértelmű.

Azt szerettem volna megkérdezni, hogy a felvételi eljárás számomra különbözik-e valamilyen pozitív módon a külföldi tanulókétól.

Például külföldieknek kell mellékelniük önéletrajzot, míg a magyaroknak nem.

Angolul egy szemeszter (SOTÉ-n) 2.000.000 Ft

Valami vizsgát is kell tenniük.


Ezért kérdeztem hátha valaki már végigjárta, vagy esetleg tudja-e mennyiben vonatkozna-e ez rám.

2014. jan. 1. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz utána az egyetemen, akár az idegen nyelvű tanulmányi osztályon, ott biztos tudnak segíteni. Szerintem ha fizetsz, simán mehetsz.


/// Egy személyes vélemény: szerintem ne tedd. Az angol évfolyam főleg közel- ill. távol-keletiekből áll, és skandinávokból - utóbbiak szépen tanulnak, de előbbiek közül sokan angolul sem beszélnek... Az oktatás színvonala rosszabb, mind az anyagleadás, mind a számonkérés terén. Inkább honosíts, könnyebb és sokkal jobban jársz a későbbiekben, az EU-ban úgyis elfogadják a magyart is, Amerikában meg mindenképpen honosítanod kellene. A szaknyelv miatt pedig ne aggódj, legkésőbb másodévben rászoksz az angol nyelvű irodalomra, simán rád ragad =)

2014. jan. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, én neked ezt nagyon nem ajánlom. A magyar orvosi képzés jó, de látom, hogy milyen emberek járnak az angol évfolyamra, dúsgazdag perzsa bunkókkal van tele az egész évfolyam. Rohadtul nem lenne kedvem velük lehúzni hat évet.

A szakkifejezéseket pedig kb. egy hónap alatt tanulnád meg külföldön. Az semmi.

2014. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Több értelme van akkor már külföldön tanulni, illetve a tankönyveid lehetnek angolul, és tanulhatsz orvosi szaknyelvet az egyetemen. Ha csak ez a probléma, megoldható, hogy fejleszd a szókincsedet. Van egy ismerősöm, aki ugyanezt csinálja. Magyar képzésre jár, de részt vesz külföldi projektekben, hogy fejlessze a nyelvet, és a legtöbb könyve angolul van. Később Amerikában akar majd dolgozni.
2014. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kedves kérdezö! Hogyan alakult az orvosi jelentkezésed végül? Most épp párom jár hasonló cipöben. Most kezdünk majd el utána járni, és gondoltam te már 2014 óta talán többet tudsz elmondani az eljárásról! :) Amúgy jelentkezési lap van a honlapon és ott be lehetne írni, hogy magyar állampolgár, illetve elsödleges nyelve az angol. De még most fogunk elindulni benne, így bármilyen segítség jól jön! :)
2017. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!