Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-ETSZK ápolás és betegellá...

SZTE-ETSZK ápolás és betegellátás alapszak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Milyen tantárgyak vannak? A vizsgákra sokat kell készülni? Menny idő a kötelező ápolási gyakorlat és mikor kell teljesíteni?

Lehet "szakosodni" úgy értem, hogy pl. gyermekápoló, felnőttápoló, pszichiátriai ápoló...stb.?

Nagyon köszönöm a választ!



2014. jan. 2. 17:18
 1/5 anonim válasza:

szia:) én most 11-es vagyok, de én is ide készülök. én úgy olvastam, hogy 8 szemeszter (4 év), ebből 4 sz. az elmélet, tanulás, aztán a maradék 4 sz. pedig a gyakorlat (szóval elkezdhetsz dolgozni, gondolom a szegedi klinikán). szakosodni lehet, azokra is gondolom amiket írtál, de mehetsz mentőtisztnek, szülészápolónak, stb... :)


A SZTE-ETSZK honlapjáról van:

Ápolástudományok: Ápolás-gondozás elmélete, Az ápolási-gondozási gyakorlat modelljei és folyamata, Az ember alapvető szükségletei, Az egészséges csecsemő és gyermek fejlődése, Belgyógyászati betegek ápolása, Neurológiai betegek ápolása, Sebészeti betegek ápolása, Szülészeti-nőgyógyászati betegek ápolása, Beteg gyermek ápolása, Pszichiátriai betegek ápolása, Idős betegek ápolása, Közösségi ápolás, Aneszteziológia és intenzív betegellátás, Sürgősségi ellátás alapjai, stb.

Élet- és orvostudományok: Biológia, Sejt és öröklődés biológia, Mikrobiológia, Biokémia, Biofizika, Anatómia, Élettan, Kórélettan, Népegészségtan, Belgyógyászat, Sebészet, Gerontológia, Szülészet- nőgyógyászat, Gyermekgyógyászat, Gyógyszertan, stb.

Pszichológiai tudományok: Általános és személyiséglélektan, Fejlődéslélektan, Szociálpszichológia, Egészségpszichológia, A beteg/kliens és a segítő pszichológiája, stb.

Alapozó tantárgyak: Egészségügyi jogi ismeretek, Alkalmazott etika, A menedzsment alapjai, Egészségügyi gazdálkodási ismeretek , Egészségpedagógia- Egészségfejlesztés, Team munka alapjai, stb.

A fenti tananyagok elsajátításában hallgatóink segítségére lehet a szabadon választható kurzusok sorában megtalálható Tanulásmódszertan.

Az oklevél megszerzésének feltétele, a középfokú C típusú nyelvvizsga megléte, ezért a hallgatóink hat féléven keresztül egészségügyi szaknyelvi kurzusokon vesznek részt.

A szakdolgozat elkészítését és az ápoláskutatás alapjainak elsajátítását szolgálja a Kutatásmódszertan alapjai és a Számítástechnika az egészségügyben nevű kurzusunk is.

2014. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom van

tesi is

2019. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg van orvosi

latin nyelv

2019. febr. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dietetika van

Szegeden ?

2019. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!