Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet belőlem görög tanár?

Hogy lehet belőlem görög tanár?

Figyelt kérdés
A legtöbb egyetemen van újgörögszak, de végignéztem az osztatlan tanári szakokat és görög tanár sehol nem szerepelt, míg például horvát vagy szerb igen. Valahogyan biztosan fel tudom úgy venni majd a tárgyakat, hogy végül is görög tanár legyen belőlem... Mi éri meg jobban, ha elmegyek pedagógia szakra és ott felveszem a görögöt, vagy ha elmegyek újgörög szakra és valahogyan elvégzek valami pedagógusképzést. Mivel a tanárképzésben tantárgypárokat kell választani, én a görög-magyart tartanám a számomra legjobb választásnak. De nem túl magas szinten még a matekot is el tudom képzelni. Csak jövőre fogok érettségizni és csak akkor kell döntenem, de inkább hamarabb elkezdem utánanézni a dolgoknak.

2014. jan. 2. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Miért akarnál görög tanár lenni?:OO
2014. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Úgy hogy anyanyelvi szinten beszéled a görögöt!
2014. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen anyanyelvi szinten beszélem és komolyan is gondolom, amit leírtam :D
2014. jan. 3. 22:05
 4/8 anonim válasza:
Ha ez így van akkor nyelviskolában kéne elhelyezkedned, csak ki járna görögre az a kérdés :D
2014. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarországi görög vagy, és anyanyelved a görög, akkor felvesznek simán az újgörög szakra, amit azért találtak ki, hogy az itt élő görög fiatalok tudjanak valami egyetemi diplomát szerezni. Az ELTÉ-n az újgörög egyébként "tanárképes szak", ami azt jelenti, tanári diplomát is ad. A kérdés csak az, hogy mire lesz az jó neked.


Egyébként rengetegen elvégezték, sok a görög nyelvtanár, annál kevesebb a munka, azaz az újgörögül tanulni vágyók száma. A legtöbb nyelviskolában hébe-hóba indítanak görö kurzust, amely maximum egy év után ki is fullad a kevés jelentkezők és a lemorzsolódások miatt.


Rengeteg egyetemet végzett újgörög tanár van munka nélkül. Nem lebeszélni akarlak, de ha komolyan görögtanár akarsz lenni, nem lenne célszerűbb ösztöndíjat szerezni, és Görögorságban végezni görög szakot? Ott még nagyob besélyed is lenne görög gyerekeket tanítani.

2014. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most "osztatlan" a tanárképzés, vagyis a görög mellé

még valamilyen szakot fel kéne venned-

Kérdés, hogy melyik legyen az a másik szak

2014. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amit az 5. írt, nem tudom honnan szedte, de nettó hülyeség.


"Ha magyarországi görög vagy, és anyanyelved a görög, akkor felvesznek simán az újgörög szakra, amit azért találtak ki, hogy az itt élő görög fiatalok tudjanak valami egyetemi diplomát szerezni."


1. Az egyetemre az érettségi alapján felvételi pontrendszer van. Pl. Kettes érettségivel akkor se vennének fel valakit, ha folyékonyan beszélne görögül.


2. A Magyarországon élő, éppen érettségizett görög nemzetiségű fiatalok beszélnek görögül, bárhová bekerülhet, ahová az érettségijük alapján elég pontjuk van (lásd az 1-ben írtak). Sőt, inkább a görög nyelvvel van gondjuk jellemzően, és mondjuk görögül tanulni járnak az ELTE-re.

2014. máj. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* 2. beszélnek magyarul
2014. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!