Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetnék kiadványszerke...

Hogyan lehetnék kiadványszerkesztő?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, de el kellene döntenem, mi leszek ha nagy leszek. Mi a kiadványszerkesztői mmunkára gondoltunk, de nem tudom megállnám-e ott a helyem. Azért is gondolom hogy nem, mert szerintem nincs elég fantáziám. Pl. Ha rajzolni kell valamit, akkor én azt csak úgy tudom, hogyha nézek egy képet, de úgy nagyon szépen le tudom rajzolni. Ha fejből kell akkor nem tudok kitalálni semmit:S És egyébként mivel jár ez a munka? Mit kell pontosan dolgozni? Hova kell mennem tovább tanulni?
2009. nov. 29. 14:34
 1/2 anonim válasza:
Én nyomdaipari suliba járok, most fogok érettségizni.Valószínű ebben a suliban maradok kiadványszerkesztőként tovább tanulni.Nekünk eddig gyakorlatunk volt,amin picit betekintést nyerhettünk mi is tulajdonképpen, és mit kell csinálni, habár annyit én se tudok róla.Pl. képzeld el,hogy amit az újságíró interjút készít, azt te begépeled,megszerkeszted, kész oldallá csinálod,és irány a nyomda..magyarul megformázod,hogy kiadható,olvasható,kész formájában már csak ki kelljen nyomtatni.Vagy te tervezel egy plakátot,szórólapot,ilyesmik.Különböző programok ismeret szükséges hozzá, hogy persze tudj szerkesztgetni.Okj-s szakma, tehát keress rá szerintem google-ba,vannak ilyen tanfolyamok,biztosan megtalálod a számodra legideálisabbat.Remélem segítettem :)
2010. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. jan. 2. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!