Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontot írtak azok a...

Hány pontot írtak azok a központi felvételin, akik a Petrik Lajos szakközépbe járnak? (Budapest)

Figyelt kérdés
Idén fogok felvételizni

2014. jan. 5. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem 20 pont lett a magyar 40 a matek éss fellvetek
2014. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 21 a matek és 30valamennyi a magyar. De az átlagom 4.3 felett volt, így a maximumot vették figyelembe, nem azt amennyi pontom lett.
2014. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76 pontos központival vettek fel, de az átlagom csak 4-es volt. A jegyek nem tükrözik a valós tudást általában. :)
2014. jan. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 geszter1999 válasza:
Hogy számolják át a központit?
2014. jan. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amnikor én felvételiztem, az alábbi módon számolták a Petrikben a pontokat: A Petrikben 120 pontot lehetett elérni. Ebből maximum 50 pontot a hozott jegyek átlaga alapján. A központi írásbelivel maximum 60 pontot lehetett elérni. Ha 4.3 felett volt az átlagod, akkor automatikusan megkaptad ezt a 60 pontot. A szóbeli beszélgetésre járt 10 pont.
2014. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 geszter1999 válasza:
Szia! Az átlagba beszámít a 6.osztályos természetismeret is? Nekem ez az átlagok átlaga természetismerettel együtt kereken 4. tehát 40-et viszek.:-( A felvételim 24 matek, 34 magyar. Az infóra vagy a környezetvédőre szeretnék menni, Melyik a jobb szerinted? És még egy kérdés, csak egy nyelvet tanultok?
2014. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A vizsgázó teljesítményének értékelése:

Az általános iskolából hozott tanulmányi pontok, és a felvételin elért eredmények alapján

történik.

Az általános iskolából hozott eredmények: Az általános iskola 6. és 7. osztály év végi, 8. osztály félévi osztályzatai magyar nyelv és irodalom, történelem, idegen nyelv, matematika, fizika, kémia, földrajz, biológia és informatika tantárgyakból. Az érdemjegyek átlagának a tízszerese, összesen maximum 50 pont.

Felvételi vizsga pontjai: Írásbelin összesen 60 pont, a szóbelin 10 pont szerezhető.


FELVÉTELI EREDMÉNY PONTJAI:

ÖSSZESEN 120 pont

tanulmányi pontok (50 pont)

központi írásbeli vizsga (60 pont)

helyi szóbeli beszélgetés (10 pont)


Ezek szerint nem számít bele. Mivel én vegyésznek tanultam/technikusnak tanulok nem tudom véleményezni azokat, amikre jelentkeznél. Úgy tudom a környezetvédőknek

volt nulladik év ahol nagyrészt a nyelvre mentek rá, angol és talán pár óra némettel. De úgy tudom, csak egy nyelv van, amiből vizsgázni kell érettségin.

2014. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!