Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan tudom hogy az egyetemre...

Honnan tudom hogy az egyetemre amire szeretnék jelentkezni plusz pontot jelent-e az emelt érettségi vagy a sport teljesítmény?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-n néztem,de nem jöttem rá.
2014. jan. 7. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom megtaláltad, hogy az adott szakra, amire jelentkezni akarsz, milyen érettségi tárgyakat fogadnak el. Na, amilyen tárgyakat elfogadnak, azokból kapsz plusz pontot az emeltért.
2014. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

olimpiai részvétel-csak bizonyos szakok estén jár érte plusz pont (sporttal kapcs. szakok esetében)

világ- és Európa-bajnokságon elért legalább 3. helyezés 30 pont

korosztályos világ- és Európa-bajnokságon elért legalább 3. helyezés 20 pont

országos bajnokságon elért legalább 3. helyezés 15 pont

diákolimpia döntőjében elért legalább 3. helyezés 10 pont


Ha pl. több ilyen teljesítménnyel is rendelkezel csak az egyikért kapsz plusz pontot nem adható össze hogy te ezt is meg amazt is teljesítetted...azért az egyért jár plusz pont ami itt a listába a legmagasabb pontot éri és valaki teljesítette..

2014. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De azt honnan tudom, hogy abban az egyetemen be is számitják-e ezeket a pontokat? Van 2 emelt angol német érettségim 60% feletti. Meg egy ob-s 1 helyem. Ezeket együtt beszámitják?
2014. jan. 7. 18:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Maximum száz pontot kaphatsz többletpont névén. Ha az angol és német érettségit elfogadják a követelmény szerint, és nem kötelező más tárgyból az emelt, akkor ezért a kettőért kapsz 50+50 pontot, azaz százat. Ezután lehet száz nyelvvizsgád, nyerhettél háromszáz versenyt, akkor sem kapsz többet.
2014. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ne azt nézd, hogy az adott egyetem beszámítja-e, mert ilyen nincs. A szakok követelménye országszinten ugyanolyan, tehát x egyetemen is ugyanaz kell y szakra, mint a z egyetemen. Ez nem egyetemfüggő, hanem szakfüggő magyarul.
2014. jan. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, használd a felvi honlap pontszámító kalkulátorát, és ott rögtön megmutatja hogy mennyi pontod van az adott szakra ha beírod ez eredményeidet..
2014. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olimpiai 1-6. azonnal 500 pontot kap bárhova akar menni
2014. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak éppenséggel nem ez volt a kérdés. A kérdező nem olimpiai bajnok.
2014. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd vissza melyik válaszra írtam a válaszomat.


A kérdésben pedig szerintem nem említette a kérdező, hogy mennyire komolyan sportol.

2014. jan. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!