Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán van pszichológia képzés, de Budapesten. Van hozzá kollégium?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
A pszichó képzés nem Budapesten van, viszont annyira azért nincs vészesen messze, ha bp-i vagy, simán belefér az ingázás. Bár akkor én már inkább a Károlit vagy az ELTE-t választanám.
2014. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mégis Piliscsabán van? Ott is van kolesz? Köszi a választ! Egyébként mért nem választanád ezt a sulit?
2014. jan. 7. 20:34
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Hát én úgy tudom, bár lehet, hogy áttelepül Pestre, de az biztos, hogy a legutóbbi szeptemberben induló képzés az Piliscsabán zajlik még.

Kollégiumról sajnos én nem tudok semmit, mert nem oda járok.

ELTE-re járok pszichóra. Azért írtam, hogy nem ezt választanám, mert a másik kettő közelebb van, én nagyon lefáradnék a sok ingázástól, ugyanis külvárosi vagyok, pont a másik végén, mint amerre a Pázmány van. Az ELTE-n és a Károlin van a két legszínvonalasabb pszichológia szak, erre a két helyre szokott a legmagasabb lenni a ponthatár. Én végül azért döntöttem az ELTE mellett, mert ez kutatásorientáltabb, a Károli pedig akkor jobb, ha terapeuta akarsz majd lenni esetleg :)

2014. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Több helyen is megjelölném a pszichót, de csak Pesten. Nálam is az ELTE volt az első helyen, aztán a Károli, de nem tudtam, hogy a Pázmány pesti-e. De itt meg már Pest van írva: [link]

(úgy középtájt). Bocsi, hogy így zaklatlak, de negyon fontos lenne nekem.

2014. jan. 7. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Ó, látom :) Akkor gondolom idéntől áttelepítik :) Ne haragudj akkor a félrevezető válaszért, nem tudtam :P

Szerintem az ELTE és a Károli a két legjobb, ezekkel nem tudsz mellélőni. Bár biztosan a Pázmány is színvonalas, én azért ezt a kettőt ajánlom inkább - persze ha lesz elég pontod, hogy bármelyikre felvegyenek :)


ELTE-vel nekem nagyon jó a tapasztalatom, az egyetlen negatívuma az, hogy sokan vagyunk. Idén 250 embert vettek fel, előző évben 180-at, tehát se a termek, se a tanárok nincsenek felkészülve ennyi emberre, borzalmas. Ráadásul ugye így nem túl családias a hangulat, a csoporttársaid nagy részét egyáltalán nem ismernéd fel arcról sem. De persze ez sem hátráltatja azt, hogy az ember barátokat szerezzen. Én nem voltam gólyatáborban, mégis könnyen ment :)

Ennyit tudok így hirtelen mondani róla, ha bármi konkrét kérdésed van, írj nyugodtan :)

2014. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hálás vagyok!
2014. jan. 7. 21:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy aljas kérdés


hol lesz ennyi embernek pszichológus, terapeuta stb. állása

2014. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es: Londonban... :D
2014. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es: nem mindenki lesz terapeuta. Az élet kb. minden területén, minden tudomány mellett, a szakmák 80%-a mellett lehet pszichológust alkalmazni. Attól, hogy te semmit se tudsz a szakmáról, csak rosszindulatú vagy, még nem kell okoskodni.
2014. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a 7-es vagyok

nem vagyok rosszindulatú, még ha annak is látszom

szívem szerint én is pszichológus lennék

rendszeresen olvasok témába vágó cikkeket

de más szakon végeztem...

félnék, hogy nehéz elhelyezkedni, ennyi

2014. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!