Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi számít jó érettséginek?

Mi számít jó érettséginek?

Figyelt kérdés

70 %-kal(vagy afelett 2-5%-kal) sikerült 4 érettségi tárgyam,egy 43%-kal(ami nekem nagyon jó,mert mindigis rossz voltam belőle,2-es szint...).

Ez azt jelenti,hogy 4 db 4-es,egy db 3-as lett.Ez jó vagy rossz?(Perszer nem orvosi egyetemre,vagy bármi)


2014. jan. 7. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ, kinek. Nekem elégne a bőr a pofámról ilyen jegyekkel, viszont van, akinek meg maximális küzdéssel is elérhetetlen. Csak saját magadhoz tudsz viszonyítani.
2014. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A hármast nem véletlenül hívják "közepesnek", a négyest pedig "jónak". Egyébként mindenkinek a saját értékrendje és képességei alapján számít jónak az érettségi (vagy bármilyen más teljesítmény). Számomra fontos a tanulás, az érettségijeim stréber szintűre sikerültek, így számomra a hármas már kiesik a jó kategóriából, szerintem a négyest el kéne érni mindenből.

Ennek ellenére nem nézek le senkit azért, mert ennél rosszabbul sikerül, csak az én értékrendem szerint az már nem jó.

Ahogy te írtad, neked az jó. Ha a képességeidhez mérten kihoztad magadból mindazt, amit ki akartál és ki tudtál, akkor pedig lehetsz teljesen elégedett a dologgal :)

Én a tanuláson kívül teljesen életképtelen vagyok, te nyilván másban vagy magasabb szinten nálam :)

2014. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kinek milyen.


Alapvetően szerintem egy átlagos érettségi, egyetemi szinthez viszont elég gyenge.


De ha nem mész egyetemre vagy bekerültél az egyetemre ahova mész, akkor majdnem, hogy semmit sem jelent az érettségi eredmény, mert amögött lehet sok vagy kevés valós és hasznos tudás is.

2014. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ez így kb. átlag. Sok helyre be lehet kerülni egyetemre ezzel már, de az ilyenek szokták otthagyni fél év után, kisebb része talán elvégzi kétszeres idő alatt. Ha meg nem mész egyetemre, akkor teljesen mindegy, hogy nem full 2-es az érettségid, mert sokra nem mész vele
2014. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat!
2014. jan. 7. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!