Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Egyetem állatorvo...

Szent István Egyetem állatorvosi karára milyen alkalmassági vizsga kell?

Figyelt kérdés
A február 15-ös felvételivel együtt kell beküldeni,vagy utólag is el lehet küldeni?A januári alkalmassági vizsga csak a katonai és rendőrtiszti karokra érvényes?

2014. jan. 8. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

SZIE állatorvosira nem kell alkalmassági vizsga. Ha oda készülsz akkor nem nézted meg a felviben leírt követelményeket? "Csak" biológia (E) és kémia (E) emelt érettségi kell és persze hogy elérd a ponthatárt.

Rendészti és katonai területre sem kell januárban alkalmassági vizsga..először jelentkezel..majd ők fognak a jelentkezésed alapján behívni alkalmassági vizsgára tavasz folyamán.

2014. jan. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező jól sejti, állatorvosi egyetemre a felvétel feltétele a munkaalkalmassági igazolás /alkalmassági vizsga/. Ezt nem kell most elküldeni, elég később csatolni, az érettségi bizonyítvánnyal együtt. Ez tényleg nem vizsga. Be kell menned a rendelőbe, megkérdezni, hogy melyik orvosnál kérhetsz munkaalkalmasságit. Tüdőszűrőlelet kell hozzá, azt addigra intézd el! Orvosfüggő, de laboreredményt is kérhetnek hozzá, jó, ha fel tudsz mutatni egy évnél nem régebbit. Ez így összesen max 10 000 Ft-ba fog kerülni, de ez is függ attól, hogy milyen orvoshoz mész. Van, amelyik 5000-ért csinálja, van, aki 8000-ért.
2014. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly csináltam meg teljesen ingyen és májusban csatoltam:)

Elmentem a háziorvoshoz, akinek nem volt joga kiállítani, ezért elküldött Budapestre a Nagyvárad téren található Munkahigiénés és Foglalkozás- egészségügyi Főosztályra ahol kiállították egy 10 perc alatt. Megnézték a szemem és ennyi...Jah és persze vinnem kellett tüdőszűrő leletet.

2014. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah és majd március környékén fog az egyetem levelet küldeni amiben le lesz írva minden:)
2014. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtattatok :)
2014. jan. 13. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!