Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért esnek olyan sokan ki az...

Miért esnek olyan sokan ki az orvosiról?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira nehéz hogy nem lehet bírni, mert sok helyen ezt olvasom vagy csak mert sokat bulizik az illető és megbukik vagy a képességei nem olyan jók?

2014. jan. 8. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket a kérdésedben leírtál, azok az okai. Sokan nem veszik elég komolyan, másoknál pedig itt derül ki, hogy nem bírják a tempót. Ezen kívül ami még lehet az az, hogy meggondolják magukat, kiábrándulnak a szakmából stb. :)
2014. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Mert rohadt kemény, és sokakat felőröl a sok stressz, ha nem bírják kezelni. Illetőleg rájönnek, hogy ők mégsem pontosan erre gondoltak, amikor ki kellett tölteni a felvételi lapot.


Egy orvostanhallgató

2014. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a nagy többségnek nagyon nehéz, persze vannak nagyon magolós és jó logikájú emberek, akiknek azért nem gáz. Ooyan is előfordul, hogy rájön, hogy nem ez szeretne lenni (vagy mert más megtetszuk, vagynem bírja a nyomást és otthagyja az egyetemet, mindegyikre láttam példát). Azert azt semmiképpen sem gondolom, hogy könnyű, bár nincs összehasonlítási alapom, egy vizsgaidőszakban a rám nehezedő súly miatt néha jól ki kell sírnom magamat, hogy ne roppanjak össze és ezt a kollégiumban máshol is hallom. Most egy rosszul sikerült vizsgaidőszak eleje miatt 4 hetem van több mint 2ezer oldal orvosi szöveg betanulására, bár úgy kell nekem ha nem tanultam, ez nem az egyetemet minősíti:) őszinten nincs osszehasonlítási alapom, de biztos nem mondanám, hogy könnyű.


Egy másik orvostanhallgató

2014. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És sok sok könyvet kell kiolvasni, az anatómia egy......egy ritka utálatos tantárgy..


volt orvostanhallgató

2014. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az anatómia tök jó :) Szerintem alap, hogy egy orvos legalább egyszer megtanulja oda-vissza az életben. Aztán persze később úgyis elfelejted a nagy részét, de legalább képben leszel :)
2014. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!