Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi Dániel Gimnázium,...

Leolover kérdése:

Berzsenyi Dániel Gimnázium, Veres Pálné vagy Képző-és Iparművészeti Szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén vagyok nyolcadikos, és most jött el az idő, hogy új iskolát válasszak. Itt csak az az egyetlen bökkenő, hogy mivel a nővérem a Berzsenyibe jár, ezért én teljes mértékben benne vagyok a közösségi életben, lassan mindenkit "ismerek". De csak az a problémám, hogy a német nyelvet most már nyolcadik éve tanulom (idén teszek nyelvvizsgát), és a Berzsenyiben a fizika szakon biztosan elölről kezdeném ezt a nyelvet.

A Veres Pálné reál tagozatán viszont haladó csoportban tanulhatnám tovább, de egyszerűen semmit nem tudok arról, hogy ott milyen a közösségi élet, mennyire szigorúak a tanárok, illetve úgy általánosságban milyen az iskola közérzete..

A "Kisképző" úgy jött képbe, hogy mivel életem a rajzolás, kreativitásom határtalan, és tehetséges is vagyok benne (+ megyei rajzverseny győztes), ezért gondoltam beírom, de a nyílt napon nagyon megtetszett az iskola, és most nem tudom eldönteni, melyiket válasszam..

Kitűnő tanuló vagyok, (eddig végig, és félévkor is) központi írásbelinél olyan 85 pont körülit szeretnék "produkálni"... szerintetek elég lenne, hogy egyáltalán bekerüljek a Berzsenyi fizika tagozatára (mert nagyon szeretem a tárgyat és a matekot is), vagy inkább írjam a Veres Pálnét 1. helyre?

Bármit írhattok: Tapasztalatok, benyomások az iskolákkal kapcsolatban, központi, illetve szóbeli nekem mindegy, csak KÉRLEK, SEGÍTSETEK ELDÖNTENI!!

Válaszotokat előre is köszönöm 14/L



2014. jan. 10. 00:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne menj szakközépbe, ha kitűnő tanuló vagy! Ennyi ésszel gimnáziumba menj! A szakközép azoknak való, akik tanulás nélkül akarnak jók lenni, az órán megjegyzett tudásból táplálkozni. De szerintem neked nem az a célod! :)
2014. jan. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Veres Pálné: rémes. A tanárok nagyobb része szigorú, vacognod kell a kettesért, mert minden apró baromságot meg kell tanulni. Nem az értelmes tananyag ellen tiltakozok.

Kisképző: barátságos, kedves iskola, a tanárok is normálisan állnak a diákokhoz. Sokkal türelmesebben magyaráznak. Egyetemen algebrából és analízisből is ötös voltam (mindkettőt 2 félévig tanultam), mások meg bukdácsoltak, pedig komoly gimikből érkeztek.

Úgyhogy a Kisképzőt ajánlom.

2014. jan. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek, de úgy néz ki, hogy még meg kell fontolnom a dolgot..
2014. jan. 12. 10:07
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a kérdésem én nem tudok dönteni a Brzsenyi és a Veres Pálné között mert a Berzsenyibe nagyon szeretnék a biológia-kémia szakra menni de én is németet tanulok! 14/L
2014. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A Veres Pálné tapasztalataim alapján nem rémes. Követelnek, persze, de (amellett, hogy bőven volt szabadidőnk) cserébe most az évfolyam nagyrésze a legjobb egyetemeken tanul, többen kitűnő érettségivel.

Közösségi élet, hát van a kampány, ami óriási élmény szerintem (egy hétig kiplakátolva a suli, délutáni és szüneti programok, büfé, tanár-diák versenyek, stb). Meg bulizni is szeret az iskola. Sok sportolási lehetőség.

2014. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!

Hogy sikerült a felvételi?:) szerinted is nehezebb volt, mint az eddigiekben? Hány pontra számítasz? Drukkolok neked!;)

2014. jan. 19. 00:21
 7/14 anonim ***** válasza:
BDG-ben biosz-kémia szakon is lehet németül tanulni!!! Menjetek oda! :-)
2014. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként az első elég előítéletes a Szakközepekről... A Kisképző egy topos szakközépiskola, kemény bejutni is, és komoly a képzés, azért nem egy Alsópötyölői Gépitechnikusi Szakközépiskola...

De a BDG-ben is van rajzszakkör, van több diák, akiket Képzőművészetire vagy MOME-ra felvettek, a rajztanárnő egy tündér! <3

2014. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az a nagy helyzet, hogy mindenhova felvettek az ideiglenes lista alapján, mert a központim és a szóbelim is jól sikerült.

Berzsenyiben: humánon 25. (200/152)

fizikán 11. (200/186)

Veres Pálnéban: humánon 5. (200/188)

reálon 10. (200/188)

Kisképzô: szobrász szak.

Csakhát megint ugyanoda jutottam.. nem tudok dönteni...talán a Kisképzô kerülne legutolsónak, de a vpg és bdg között...háát nem tudom:(

2014. márc. 12. 14:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a Kisképzőre szavaznék
2014. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!