Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 0 kreditem van első fél...

Ha 0 kreditem van első fél évben átraknak passzívra?

Figyelt kérdés
Első félévben sikeresen össze szedtem 0 kreditet. Olyan kérdésem lenne, hogy így következő fél évben átraknak passzívra?

2014. jan. 10. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogod az iskolád szabályzatát és elolvasod például. Átlagban ha 2 félév alatt nem szedsz össze X kreditet, nem passzívra raknak, hanem kivágnak a francba, mert nincs helyed a felsőoktatásban. De ez intézményenként más lehet, szóval nézz utána.
2014. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is hadd gratuláljak, gondolom alig aludtál, annyit tanultál.


Nem, nem raknak át passzívra, főleg nem a második félévben az elsőben elért eredményeid miatt. Be kell jelentkezni aktív félévre és kész, ezt iskolánként változó módon lehet megtenni, valahol csak minimum 1 kredit értékű tárgyat kell felvenni, máshol külön nyilatkozni kell erről a Neptunban.

2014. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb egyetemen ha nincs meg 30 kredit két félév alatt, akkor van gáz. Tehát hajrá, az első féléves 0 teljesítményed után a másodikban biztos összeszedsz egyszerre 30-at is.

Egyébként nem lenne egyszerűbb otthagynod a fenébe? Úgyse jutsz el túl sokáig.

2014. jan. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
szerintem nem kell bántani, lehet valamilyen baleset, vagy tőle kívülálló ok arra, hogy nem szerzett egyet sem, ha lustaságból akkor jogos, hagyd ott az egyetemet, de gondolom nem azért akar passziváltatni, mert ott akarja hagyni, hanem épp valamilyen probléa adódott az életében, ami prioritást élvez a tanulással szemben...
2014. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosan arról lenne szó, hogy automatikusan átkerülök-e passzívra, vagy maradhatok aktív fél évben?
2014. jan. 13. 15:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Maradhatsz aktív félévben. A legtöbb egyetemen úgy működik, hogy 2 félév alatt össze kell szedned kb. 30 kreditet. Ha ez nincs meg, akkor ha állami ösztöndíjas vagy akkor átkerülsz fizetősre, ha pedig fizetősön voltál eddig is, akkor kirúgnak a következő félév végén. Én pontosabb infót a BCE-ről tudok adni, itt 27 kreditnek kell meglennie 2 féléven belül hogy ne kerülj át fizetősre/ ne rúgjanak ki. Attól mert ebben a félévben nem lesz kredited még folytathatod a tanulmányaidat, legalább a következő félév végéig. Arról, hogy ez a kreditérték nálatok pontosan mennyi, a TO-nál érdeklődhetsz. Jó tanács: ha szeretnél továbbra is egyetemista maradni akkor a következő félévben szedd össze magad!!
2014. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!