Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kecskeméten keresek szakközépi...

Kecskeméten keresek szakközépiskolát, de nem tudom mi legyek? (Lány vagyok)

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szakközépnek kb annyi köze van ahhoz, hogy mi leszel, ha nagy leszel, mint az ovinak. Oké, lehet menni közgáz suliba meg info meg stb, de kb olyan, mint egy gimnázium, csak tanulsz még mellé szakos tantárgyat is. Én ajánlani tudom a közgáz sulit és az infot (valamelyiket a kettő közül) egyik sem tanulhatatlan és mindekettő fontos. Oké, hogy közgazdászként talán nem egyszerű elhelyezkedni, de nem is kell annak lenned, de lesz valami rálátásod a gazdaságra. Ha infora mész akkor pedig valami jártasságod az informatikában. Elvégzés után pedig mehetsz ugyan úgy fodrsáznak, tanárnak, mérnöknek, akárminek szerintem. Sok jelenlegi csoporttásam aki gimnáziumba járt le van maradva a gazdasági tantárgyakból, mert ők ilyet nem tanultak, holott elvileg erősebb suliba jártak. Szóval én e kettő szakot támogatom, még akkor is, ha nem tudod mi szeretnél lenni, mert ez nem mérvadó. (középiskolai osztályomból kb 6-7 ember ment ilyen szakirányba tovább, a többiek teljesen másra)
2014. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi , háth az a gond hogy fogalmam sincs, hogy mi akarok lenne meg jó tanuló vagyok 4-5-ös. Iskolát nem tudsz ajánlani?
2014. jan. 10. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem gyere a Szent-Györgyibe. Nagyon jó a hangulat, toleránsak a tanárok. A jó tanulók itt nagy számban vannak, környezetbarát programmban részt vesz az iskola, valamint számos külföldi, belföldi programlehetőség van, akár még ingyen is. :)
2014. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia azt megtudhatnám, hogy mit lehet ott tanulni, vagy te mit tanulsz ott? :)
2014. jan. 10. 19:19
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Fuhh. Én még egy régi rendszerben vagyok, így nem adom szavam 100%-osan. Úgy tudom, hogy már 9.-től belépnek a szakmai alapozó tantárgyak, pszichológia, latin, anatómia stb., és ha egy évet még maradnak érettségi után, akkor kapnak ápolói szakmát ha jól tudom. Van kéttannyelvű angolos osztály, sportosztály, sima angol, német előkészítős osztály. Meg persze a szakiskola, de az gondolom nem érdekel.
2014. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi nem az nem érdekel, amúgy még tudsz ajánlani valamilyen iskolát? te hova jelentkeztél még ezenkívül?
2014. jan. 10. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Áfeoszba. Rengeteg ismerősöm jár oda, nagyon szeretik mind.
2014. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi értem, amúgy a széchenyiben az idegenforgalmi szak az hány éves? (5)
2014. jan. 10. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!