Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanul valaki az ELTE-n szabad...

Tanul valaki az ELTE-n szabad bölcsészet filmelmélet és filmtörténet szakirányon? Lennének kérdéseim.

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Tanítanak filmkészítést is gyakorlatban, vagy nagyrészt csak elmélet? Kell csinálni saját filmeket? Nehéz bekerülni?

2014. jan. 10. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:

ezeket olvasd el


[link]


[link]

2014. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ELTE kutatóegyetem, tehát inkább elméleti. Tanulnak filmkészítést is, de inkább az elméletet nyomják (mint általában Magyarországon mindenhol).

Kell vizsgafilmeket készíteni.

A bekerülés nehézségei meg... ez nem SZFE, nincs külön felvételi vagy ilyesmi, tavaly relatíve alacsony volt a ponthatár.

2014. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És a Budapest Film Academy-vel való együttműködés pontosan hogyan történik? A gyakorlati órákat lehet ott elvégezni?

A honlapon azt olvastam, hogy egy teljes szemeszter 485.000 Ft. Ha én az ELTE-re járok, és csak 1-1 kurzust akarok felvenni, akkor is ennyi lesz az ár?

2014. jan. 12. 10:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem neked a Neptunban, ahol láttam Film Academy-s órákat, azt írták a tárgy mellé megjegyzésbe, hogy: Kizárólag a Budapest Film Academy ösztöndíjat elnyert hallgatók számára.
2014. jan. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szóval nem tudod felvenni, ha nem nyerted el ezt az ösztöndíjat.

Viszont ha tényleg a filmkészítés érdekel, akkor érdemes megpróbálkozni a SZFE-vel, mert mint mondtam, az ELTE (és általában a magyar egyetemek) elméletközpontú oktatás nyújtanak.

2014. jan. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2014. jan. 12. 20:48
 7/7 anonim válasza:
A Budapest Film Academyt felejtsd el. Úgy "tanítanak", hogy megmondják kb. snittről-snittre, hogy milyennek kell lennie egy filmnek. Nem ajánlom.
2017. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!