Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor volt könnyebb elvégezni...

Mikor volt könnyebb elvégezni ugyanazon az egyetemen ugyanazt a szakot?

Figyelt kérdés

Most, vagy 30 évvel ezelőtt?


NEM arra gondolok, hogy most több eszköz áll rendelkezésre a puskázáshoz, minden fent van a neten stb., hanem a körülményekre.


2014. jan. 10. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem most, mivel régebben sokkal kevesebben voltak a felsőoktatásban, így több idő jutott a hallgatókra és többet vártak el tőlük
2014. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 reptoid ***** válasza:

Akkor mégis milyen körülményekre gondolsz?


Amúgy szerintem erre lehetetlen válaszolni, egyrészt nincs ember, aki 30 év után elvégezné ugyanazt a szakot, de ha meg is csinálná, akkor is könnyebb lenne neki, szóval nem tudna objektív képet adni.


Másrészt meg szinte biztos, hogy 30 éve még ugyanazon szak esetében is más dolgokat tanítottak, hiszen azóta rengeteget változott a világ. Emiatt megint nehéz lenne összehasonlítani.


Esetleg nézhetjük onnan, hogy régen kevésbé mélyrehatóan ismertek dolgokat, így nem is kellett őket úgy megtanulni, emiatt akár lehetne könnyebb is, de ezt körülménynek akarod felfogni?

2014. jan. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is értelmetlen a kérdés:


30 év alatt szinte minden megváltozhat és valamennyire megváltozott (mondjuk szakfüggő is): tanár, tanszék, tananyag, tanterv, tanrendszer.


Ezekből bármelyik óriási mértékben befolyásolhatja a nehézséget. Egy egyetemre is lehetetlenség felmérni, általánosítani pedig még inkább: semmi biztosíték sincs arra, hogy két egyetemen ugyanazok a folyamatok mentek volna le.

2014. jan. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazán komoly reál szakok nem sokat változtak a 30 év alatt.

Ami a humán képzések jelentős részét illeti a színvonal fogta magát és megdöglött. Ma csak az nem lesz bölcsész aki nem akar.

2014. jan. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért nem mondanám, hogy a reál szakok nem sokat változtak.

A műszaki pályán például olyan gyorsan gyarapodik az ismeretanyag, hogy lehetetlen követni. Szinte évente megújulnak a tantervek.

Nemrég végeztem, és az egyetemi tanulmányaimban foglalt ismeretek kb negyede a 80-as években, vagy utána születtek.

2014. jan. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!