Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veres Pálné Gimnázium és Deák...

Veres Pálné Gimnázium és Deák Téri Evangélikus Gimnázium-ról vélemények?

Figyelt kérdés

Akik valamelyikbe járnak vagy akár ismerősük jár oda..Hány pontos írásbeliket írtatok?Hány ponttól vesznek fel?Nehéz bekerülni?

Jó suli? Nagyon erős?Milyenek a tanárok,a közösség,programok

Minden jöhet bőven!Ne kíméljetek!

Bocsi a sok kérdésért de a kettő közül nem tudom hogy melyiket jelöljem elsőnek.Mindkettőbe járok előkészítőre és a nyíltnapokon is voltam.



2014. jan. 11. 12:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vannak Deákos ismerősöm. 25-30 pontos matekkal és 40-es magyarral került be, de tegyük hozzá hogy vallásos téren erős protekciója volt. Imádja a sulit, a hangulat klassz, vannak jó és kevésbé jó tanárai. A töri iszonyat nehéz. Ha nem bánod, hogy az egyházi iskolába járással a templomot sem kerülheted el, akkor tuti tetszene, eddig csak jót hallottam róla. Mondjuk az épület nem egy gyönyör( voltam belül), de végülis iskol, nem pedig nemesi kúria.

A Veres Pálné is jó, barátnőim 77 és 79 ponttal jutottak be reálra. Nagyon kemény, de ha komolyan gondolod a tanulást bírni fogod. Szeretik a közösséget és a tanárok többségét is.

2014. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Van* Deákos ismerősöm...

Bocsesz, csöppet ki vagyok nyúlva, s ez hat a helyesírásomra is.

2014. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyházi iskolába járok most is szval azzal nem lenne gond.
2014. jan. 21. 17:26
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi szeretnél lenni később?

A választásnál talán azt is vedd figyelembe

2014. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hány pontos lett a felvételi írásbelid?
2014. jan. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom még hogy mi szeretnék lenni.Az idegen nyelvek érdekelnek.Nagyon jó angolos vagyok.A Veres Pálnéban az nyelvielőkészítős szakot jelölöm meg.A Deák tériben is a nyelviset.

84 pontot írtam.

2014. jan. 30. 15:27
 7/18 A kérdező kommentje:
Jöhetnek a válaszok még!! Annyira tanácstalan vagyok!
2014. febr. 7. 17:34
 8/18 anonim válasza:

Én deákos vagyok. Már hosszú évek óta ugyanaz az osztályfőnököm, egy második anyuka gyakorlatilag. Ez egy alapvetően kicsi iskola, mindenki ismer mindenkit, minden tanár ismer minden diákot, akár tanítja, akár nem. Velem volt ez egyszer még alsóbb osztályban, hogy egy tanár a nevemen szólított, mikor én azt a tanárt még az életben nem láttam... Mondjuk ez a bátyámnak köszönhető aki szintén idejárt. Ebből látszik, hogy szinte egész családok jelentkeznek ebbe az iskolába.

Igaz az, amit sokan állítanak, hogy ez a hely egy burok, ami megvéd a külvilágtól. Itt 5-től a felvételi benyújtásáig fogják a kezedet, mindenben segítenek a tanárok. Egy második otthon, ahova nyugodtan lehet menekülni.

A tanárok, akik engem tanítanak, mind nagyon jófejek. Ha bármi kérdése van az embernek, lehet hozzájuk fordulni, szívesen segítenek. Persze akadnak itt is fekete bárányok, de alig 1-2. A szép, hogy elég idő után nyugodtan lehet velük viccelődni is akár, és ugyanez fordítva.

Az iskola legnagyobb hátránya a mérete: mindekinek fájó pontja a testnevelés, különösen télen, ugyanis kicsi a tornaterem. Nyáron, melegben az Erzsébet téren vagyunk, az okés.

A felvételikre nem tudok válaszolni, mert 8 osztályos vagyok, bocsi:)

Programok akadnak: Erfurti csereprogramm, svéd cserep., nyári táborok, iskolai sportnap, énekkar, színjátszókör, sportkör, stb.

Igazából még azt tehetném hozzá, hogy nehezebb bekerülni, mint bennmaradni. Ha benn vagy, visz magával az ár, felhúznak az osztálytársaid. Hozzá kell tenni, hogy nagyon összetartó baráti körök vannak, akár osztályok között is. Mindenki segít bárkinek, akár még számológépet is adok kölcsön másik osztályba járó gyereknek, mert tudom hogy visszakapom.

Végezetül, csak akkor jelentkezz ide, ha a hétfő reggeli istentisztelet és a heti 2 hittanóra nem zavar. A hitet nagyon komolyan veszik itt!!

2014. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ú nagyon köszönöm a választ!Nem lenne gondom a hittan órákkal az istentisztelet kissé korán van de szerintem meg tudom oldani.

Ha te most 8.os vagy akkor, melyik tagozatot választottad?Mert azt tudom hogy idén máshogy vannak az osztályok mert a jelenleg oda járó 8.osok választanak 3 vagy 2 tagozat közül így lesz fél osztály a másik felét pedig most felvételizik

2014. febr. 17. 18:13
 10/18 anonim ***** válasza:

Hú a nyolcvannégy pont az nagyon jó pontszám.

Azzal bármelyikbe felvesznek

2014. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!