Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező vagy mérnök...

Programtervező vagy mérnök informatikusként szeretnék továbbtanulni. Melyik egyetemeken érdemes ilyen irányban továbbtanulni?

Figyelt kérdés
A matekot szeretem,heti 6 órában tanulom emelt szinten.Programozási ismereteim viszont alig vannak.Tavaly vettem fel fakultációban heti 2 óra programozást,ahol pascal nyelven tanulunk.Továbbá a fizika annyira nem érdekel,az idei tanévben már nincs is fizika órám,ezért az is érdekelne,hogy a mérnök informatikus szak mekkora részét képezi a fizika?

2014. jan. 11. 19:20
 1/3 Sidel ***** válasza:

BME-VIK mérnökinformatikus szak:

Két félévnyi fizika van a 2. félévtől. Az első félévben van egy bevezető fizika nevű tárgy, mely tulajdonképpen a gimis fizika azon részével foglalkozik, amiket fizika 1-en, illetve fizika 2-n továbbviszünk.

Én 0 programozási tudással jöttem ide, maga a programozás tárgyam csak 2-essel lett meg az első két félévben, de a számítógépes gyakorlati része az mindkétszer 5-ös lett. Kicsit többet kell tanulni, gyakorolni, ha nem vagy jártas benne, de nem lehetetlen jól megtanulni. Olyanról is hallottam, aki szintén 0 tudással jött ide és rá másfél évre már nekünk tanította a C-t. Ja igen, a BME-n első félév C, a második C++, a harmadik/negyedik az JAVA.

Fizikám pedig nekem sem volt utsó két évben, nem is érettségiztem belőle, de harmadik nekifutásra a fizika 1. vizsgám is sikerült, méghozzá 4-esre.

Ja igen, és még van a két fizikán kívül egy Elektronika nevezetű tárgy is, de az csak 4. félévben van.

Én ajánlom a BME-t, nem egyszerű végigcsinálni, de jól megtanítják a dolgokat.


Bocs... akik szeptemberben kezdenek rájöttem, hogy már más mintatanterv szerint fognak tanulni... azt hiszem ott csak egy fizika van... aha, most megnéztem, úgyhogy az előzőeket nagyjából felejtsd is el és nézd meg ezt: [link]

2014. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
2014. jan. 13. 17:57
 3/3 czibles ***** válasza:

Előzőhöz, annyit még hozzátennék, hogy 4. félévben van egy kis C# is.

Ezzel az új tanrenddel és mostanában, amik vannak tanárváltások, szerintem előrefelé viszik a képzés színvonalát.

2014. jan. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!