Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ilyen esetben...

Mit tegyek ilyen esetben (másik MSc)?

Figyelt kérdés

Piacképtelen BSc-re járok rossz színvonalú egyetemen.

Máshova átmenni nem akarok, ennek van ezer meg egy oka, nem ez a lényeg!!!


Lényeg az, hogy jó lenne egy piacképes MSc.

Állítólag azt úgy csinálják az okosok, hogy megnézik, a jövőben milyen tárgyat kellene pótolniuk (azt hol nézik meg???), és elvégzik előre a BSc-jük mellé. Felveszik a másik szak/kar szóban forgó tárgyait és elvégzik.


Namost, az én egyetememen nincs olyan szak, ami engem érdekelne, se MSc.

Ettől még egyes tantárgyak lehetnek?


Más egyetemről áthallgatni nem tudok, igaz?



Szóval az a kérdés, hogy honnan lehet tudni, hogy mely tárgyakat kellene majdan pótolni? Át lehet-e hallgatni?



Meg ami még fontos...

Egy gyenge egyetem mondjuk matematika I kurzusa is ér annyit, mint egy erős egyetemé (papíron)?

Az érdekel, hogy egyáltalán kidobtam-e az ablakon ezt a pár évet az életemből?

Miután végzek, egy másik BSc-n, ha azt választanám, el tudom-e fogadtatni az ilyesmi tárgyakat?

Két BSc (egy piacképtelen és egy piacképes) mennyit ér?


2014. jan. 12. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
meg van adva, hogy mely szakokról lehet átmenni arra az msc szakra, szóval mondjuk jársz mérnöki képzésre és te orvos akarsz lenni, hallgthatsz akár menni, valamelyest a te szakodnak passzolnia kell az msc szakjához
2014. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és felvi.hu-n minden lényeges infot megtalálsz
2014. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hasonló terület.

Természettudományos-műszaki (nem a képzési terület, hanem a tudományterület).


Valaki, aki jártas ebben, leírná?


De legalább azt, hogy gyenge suli után elfogadták-e az alap matekot, fizikát stb-t erősebb suliban, ha másik BSc-t végzett az első után?

Megéri két BSc?

Ha másik MSc-re ment, hogyan bírta az iramot?


Ezek tuti nincsenek felvi.hu-n.


Az ott van legalább, hogyha nincs ott a két szak, hogy lehet menni egymás után, akkor miket kell pótolni?

Például az én szakom MSc-jéhez is csak 4 szak van felsorolva a mesterszak-keresőn, hogy lehet menni. Mégis lehet menni vagy 10 másikról is. Csak krediteket kell pótolni.


Na, ezt a részt nem értem.

2014. jan. 12. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb mesterképzésre bármilyen alapszakkal lehet menni, csak mint ahogy írod, kreditpótlás szükséges. Nyilván úgy oldják meg komolyabb MSc szakokon, hogy nehogy képzetlenek menjenek, hogy pl. előírnak 150 kreditet (egyes mérnöki szakokon így van), így gyakorlatilag majdnem ugyanaz, mint hogy elvégzed a teljes alapszakot, míg más szakok jobban átjárhatóak. Persze ha egyenesen mész, akkor kreditpótlás nélkül elfogadják az alapszakodat belépési feltételként.


Hogy adott egyetem mennyire fogadja el a gyengébb suliból hozott tárgyakat, azt tőlük kell megkérdezned. Az, hogy miket kell megcsinálnod, azt nagyjából megtudod a felvi.hu szaktájékoztatója alapján.


Ami lényeges, hogy ha kevesebb mint 30 kredit marad a kérvény elfogadása után, akkor elkezdheted a képzést, különben 1 éves kreditpótló képzésre kell beiratkoznod.

2014. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én informatikai területről mentem gazdasági területre, nagyjából hasonló nevű egyetemről egy hasonló nevűbe, és mindent elfogadtak, amit kértem, így 25 kredit maradt, a gyakorlatban 29-et pótoltam az első évben, mert úgy jött ki.
2014. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm.


De nem értem, hogy egyszer 30, egyszer 150?


Az a gond, hogy egy általános szakon vagyok, és amire szívesen mennék, az célirányosabb, és az egyik nagyon kémiás, a másik nagyon fizikás.

Ráadásul egy matek, egy fizika ott, azon az egyetemen sokkal nehezebb, sokkal több az anyag.


Még csak másodéves vagyok, de ha bármilyen módon tudok tárgyat csinálni előre, akár egy engem nem érdeklő szakról - ha az jó az engem érdeklőhöz is! -, azon most kell gondolkozni.

2014. jan. 14. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!