Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet ilyen esetben menni...

Át lehet ilyen esetben menni másik egyetemre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben kezdtem a műszaki egyetemet, viszont a második félévemet már be sem fejeztem, mert egyáltalán nem tetszett. Szeretnék szeptembrtől másik egyetemre, fősulira menni (még nem döntöttem hová). Ilyenkor ugye nem kell már oda is elküldeni a felvteli lapokat ahogyan régen? Mert már egyszer nyertem felvételt, csak átmennék másikra. Vagy nem ez a lényege az egyetemek átjárhatóságának? Mit lehet ilyenkor tenni? Köszi a segítséget!
2009. júl. 2. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
újra kell felvételizni, viszont ezt ha jól sejtem ebben az évben már lekésted, mert az érettségik már lezajlottak, és érettségik előtt volt a felsőoktatási jelentkezési határidő, de azért járj utána magad is mert én ezzel már nem vagyok annyira képben. Én amgam is a műszakira járok egyébként, immár 2 befejezett éve :)
2009. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem ugyanarra a szakra szeretnél menni amire most jársz akkor felvételizned kell újra.
2009. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az új szakodnak van valami köze a régihez, akkor be kell szépen sétálnod a fogadó intézmény TO-jára és megkérdezni, hajlandóak-e átvenni. Egyetemtől, szaktól függ. Ha hajlandóak, akkor el kell fogadtatnod a máshol szerzett krediteidet (élmény lesz) és folytathatod a tanulást.

Ha nincs, akkor újra jelentkezned kell.

2009. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kérdezd meg a tanulmányi osztályt, talán ők okosabbak, int mi.
2009. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!