Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanári képzés melyik egyetem...

A tanári képzés melyik egyetemen a legjobb? ELTE, Pázmány vagy Károli? Írjatok véleményeket.

Figyelt kérdés

2014. jan. 12. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Melyik szak érdekelne?
2014. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pázmányra járok tanárszakra, de még a "régi" rendszerben vagyok. Az új, osztatlant nem ismerem.
2014. jan. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-re, és idén kezdtem az új, osztatlan képzésben
2014. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

angol-töri tanári

óvónő

tanító

csecsemő és kisgyermek nevelő

2014. jan. 17. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik szakom az angol, teljesíthető, de azért sokat kell tanulni. Sok beadandó, aztán most lesz majd második félév végén az alapvizsga is, amin ha nem megyek át, akkor gyakorlatilag csúszok egy évet...

A töriről csak hallomásból tudok nyilatkozni, gyakorlatilag mindenki dicséri :)

2014. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És melyik suliba jársz? Mi a másik szakod?
2014. jan. 18. 13:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Az óvónői én úgy tudom, az eltén (én eltés vagyok) és a Debrecenin a legjobb. A Pázmányt nem ismerem ebből a szempontból, az biztos, hogy vannak vallásos tárgyak is, pl.: keresztény életre nevelés.

A Károliról már többet hallottam, ott is vannak vallási tárgyak és azt mondják elég gyenge. Legalábbis az eltéhez képest tuti. Csoporttársamnak jár oda volt osztálytársa, így onnan elég sok infót kaptunk.

Ugyanezek a kisgyermeknevelőire és szerintem a tanítóira is igazak.

A tanárképzésről nem tudok nyiltakozni :)

2014. jan. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ELTE, a másik szakom a német
2014. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok szempontból a legjobb az ELTE. A bölcsészkara a legnevesebb magyar viszonylatban. A hírneve megköveteli, hogy kiváló tanárokat alkalmazzanak, a lehető legjobb módszerek alapján tanítsanak és a megfelelő képzettségű diákok kerüljenek ki. Mondom ezt, mint Károlis hallgató. A diplomád is többet fog érni, ha az Eltén szerzed, mint az enyém, előbb, jobb munkát kapsz majd valószínűleg, mint én.


De van néhány más fajta szempont is. Nem szeretnék rangsort állítani, felesleges is lenne, csak az első évem tapasztalatait megosztani osztatlan magyar-töri szakos tanár hallgatóként. Nem szeretnék túl hosszúra ereszteni mondandómat, ezért csak a számomra fontosabbakat írom le, ha több is érdekel írj nyugodtan :)

Mivel a Károli nem egy nagy egyetem egy szakpáron 10-15-en vagyunk, így van lehetőség a tényleg kiscsoportos szemináriumokra, a diákokat egyéni képességeinek kibontakoztatására. A tanárok ismernek minket (pár Pázmányról átjött csoporttársam panaszkodott, hogy a tanároknak fogalmuk sincs arról, hogy kiket tanítanak), tudják, hogy mi az, ami érdekel és ennek megfelelő kutatási feladatokat is kaptunk így az első évben. A tanárok egy része a kiemelkedő diákoknak munka lehetőséget is kínál, bevezeti őket a kutatásokba, felkarolja és segíti őket.

A történelem képzés szerintem valóban színvonalas. Sok tanár az Elte tanára is egyben, így igazából a leadott anyag is megegyezik. A töris tanáraim többsége rajong az általa választott terület iránt. Az ókori kelet tanárom évente jár Egyiptomba régészkedni, a középkori magyar töri tanárom saját maga varrta honfoglaló kori viseletben jár, lovakat gondoz, gyakorlott a középkori harcművészetekben és nem mellesleg nomád táborokat is tart, hogy megismerhessük miként éltek őseink. Egy szó, mint száz: a töri szak tanárai nem asztalnál ülő gondolkodók, "könyvmoly" tudósok, kipróbálják, megélik a tudományt. Ha további infót szeretnél róluk javaslom a markmyprofessor honlapját, érdemes rákeresni Dr. Fehér Bencére, Dr. Fábián Zoltánra, Dr. Hidán Csaba László tanár úrra, és Dr. Németh György professzorra is .


Az elvárások itt is magasak (első évben ókortörténetből záróvizsgázunk), de nem teljesíthetetlenek. A többi egyetemhez képest viszonylag nehezebb kiesni és ez akárhogy is vesszük ez fontos szempont. A nagyobb egyetemek szórják a diákokat. Persze ha nem tanulsz itt is átkerülhetsz fizetősre stb., de ahhoz 2,9-es átlag és 15 kredit alatt kell lenned.


Ami még nagyon szimpatikus, hogy nagyon jó a társaság, mindenki ismer mindenkit és segítjük egymás munkáját. Illetve az is tetszik (nem tudom, hogy más egyetemeken így van-e), hogy a tanárképzésben tanulunk kommunikációt, retorikát, pszichológiai alapismereteket is, amik szintén a tanári pályára készítenek fel.


Ha bármilyen kérdésed merülne fel, írj nyugodtan privátba is, szívesen válaszolok :)

2014. ápr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!