Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ilyen jegyekkel...

Szerintetek ilyen jegyekkel felvesznek a Xantusba?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek bekerulni Pestre a Xantus Janos Idegenforgalmi Gyakorlo Kozepiskolaba, csak az a baj, hogy nagyon felek hogy nem fog sikerulni es ezt reszben a jegyeimnek koszonhetem. Meg otodik osztalyban is szinotos voltam ev vegen, hatodikban lett matekbol egy negyesem akkor a tobbi otos volt es hetedikben szinten matekbol lettem csak negyes meg meg fizikabol a tobbibol otos. Ez meg eleg jonak mondhato azonban iden pont a legfontosabb evben elegge lerontottam a jegyeimet es igy fogom kapni a jegyeket felevkor: magyar nyelvtan 5, magyar irodalom 5, angol 5, tortenelem 5, matematika szerintem meglesz az 5, foldrajz 5, fizika 4, kemia 4, BIOLOGIA 3, informatika 5, testneveles 4, rajz 5, technika 5, enek 5, magatartas 5, szorgalom 4. A biologia kivetelevel ez szerintem egesz jo, csak felek ha egyaltalan barmibol meglatjak hogy 3, akkor ram se neznek es szobelizni se hivnak be. Bizom abban hogy talan ezt a harmast ellensulyozni tudom egy jo irasbeli felvetelivel. Viszont ez a masik felelmem hogy mi lesz ha nem sikerul jol. Sokan mondjak hogy amiatt ne aggodjak mert sok mult evi felvetelit irtam mar meg gyakorlasbol es 80-85 pont kozott vannak. Volt mar hogy megirtam 87 pontosra is, a legjobb teljesitmenyem a 94 pontos volt ugye matek magyar egyuttveve. Viszont azt nem tudom hogy tudom-e valamivel"jobba tenni" ezt a biologia harmast es kemia negyest vagy felejtsel el a xantust. Elso sorban egyebkent a gimnazium reszere szeretnek jelentkezni utana a szakkozepiskolaba idegenforgalomra. Vegul os ha ugy nezzuk az pozitivum hogy a fo tantargyakbol gyakorlatilag otos leszek csak hat izgulok mert a Xantusba nagy a tuljelentkezes azt hallottam es ezaltal mar nem csak a fo tantargyakat nezik. Atlagomat kiszamoltam ezekbol a jegyekbol es 4,625. Szerintetek ha jol megirom 80-83 pontosra legalabb a felvetelit akkor behivnak szobelizni? Azt hallottam hogy ha behivnak akkor elkerik a fuzeteket ellenorzot is es nekem mindegyik rendezett meg igenyes de nem bekepzeltsegbol. Ez is pozitivum. Ja es meg annyi hogy szerintetek mely tantargyakat veszik nagyon komolyan? Sorrend szerint le tudnatok irni? Na hat akkor ennyi lenne koszonom ha vegigolvastad es valaszolsz!

2014. jan. 14. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is megjelölöm a Xántust, és ahogyan leírtad a jegyeidet és a pontjaidat kezdek félni XD szerintem biztosan behívnak szóbelire :) a központit azt hiszem külön-külön számítják, de elvileg ha behívnak szóbelizni már nyert ügyed van, ha minden igaz csak magadról kell beszélned megállás nélkül, nem úgy hogy: a nevem xy....ööööö Budapesten lakoom.. Sok sikert szombatra!
2014. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja és az egyik ismerősömet tavaly behívták 5-ös 4-es félévi jegyekkel, és a központija 65 pontos lett (előző válaszoló)
2014. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hat az lehet csak amiatt az egy harmas miatt nagyon felek. Mert azt irtad az ismerosodnek 4,5 jegyei voltak es nem volt neki azek szerint harmas. De azert kicsit megnyugodtam. Egyebkent koszonom neked is sok szerencset kivanok szombatra!:)
2014. jan. 14. 18:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, új az igazgatónő, Mindenkit felvesz, aki oda jelentkezik elsőnek!!! Ő maga mondta!

Egyébként 3,5 -tel is be lehet kerülni, és egyáltalán nem nézik a biológiát, mert ez nem biológia szakos suli!!!

A felvételin meg volt olyan osztálytársam, akit 48 ponttal vettek fel, a 100-ból. Ne izgulj, sokan nem elsőnek jelölik, és mivel fizetős, nem is akarnak annyian ide jönni, mint ahányan a nyílt napra elmentek.

2014. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ne izgulj!!:) Szinte garantálom, hogy fölvesznek. 85 pontos felvételivwl a legjobb középiskolákba be lehet kerülni. Jegyeid se rosszak. Egy darab 3-as nem számít, a lényeg a Xantusnál, hogy angolbóp kiemelkedő legyél. Ezenkívűl a nővéremet is simán felvették 4.5-ös átlaggal, 37 pontos magyar és 35 pontos matek felvételivel. Idén már érettségizik, de azt mondja, ne menjek oda mert szar az igazgató és magasabb a tandíj.

De azért drukkolok, hajrá! :)

2014. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Óó, nem kell ennyire parázni! :) Minden évben van pótfelvételi is annyian kiesnek... Egyik barátnőmet 62 (vagy kevesebb) pontos központival és legalább 4 db 3-assal vették fel. (és utolsó helyen volt az ideiglenesbe) A gimibe meg még egyszerűbb bejutni igazából :D Szakközépbe tényleg nagy a túljelentkezés :)

Nem tudom mit csinál az iskola, hogy ennyire keménynek hiszi mindenki a felvételit.:D Az a lényeg, hogy központin elérd azt a pontszámot amitől behívnak, utána már sima ügy az egész igazából :)

Pussz, egy Xantusos.

2014. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek aki irt, most nagyon megnyugtattatok.:)
2014. jan. 21. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!