Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki arab tolmács legyen?

Figyelt kérdés
Mindenképp le kell húzni három évet arab szakon, hogy utána MSc-n tolmácsként tanulhasson tovább? Más megoldás nincs?

2014. jan. 14. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
De. Perfekt arab tudás és megfelelő kapcsolatok.
2014. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elso valasszal. Viszont ha a kapcsolatok nincsenek meg, de az arab tudas igen, akkor ha mar megvan egy mas jellegu, bolcsesz alapszakos diploma (lehetoleg nyelvi, pl angol, magyar stb) akkor lehet jelentkezni arab mesterkepzesre. Igy atugorhato a 3 ev arab szakon. De csak akkor jarhato ut, ha tenyleg perfekt az illeto.
2014. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ti is ilyen körben mozogtok/tapasztalatból írjátok?
2014. jan. 21. 19:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Masodik vagyok - en angol szakra jartam (BA), ott erdeklodtem es mondtak, hogy mesterszakkent mas nyelvet is valaszthatok, nincs leszukitve az angolra. (egyebkent a ferjem arab es most arab orszagban is elunk per pill)


Ki is kerestem neked a felvi.hu-rol az arab mesterszak felveteli kovetelmenyeit, ajanlom elolvasasra kulonos tekintettel a masodik reszre:

"10. A mesterképzésbe való felvétel feltételei:

A kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek ? felsőoktatási törvényben meghatározott ? összevetése alapján a hallgatónak elismerhető legyen 50 kredit a korábbi tanulmányai szerint a keleti nyelvek és kultúrák alapszak arabisztika szakirányának nyelvtudományi, irodalomtudományi, történelemtudományi, valamint vallás- és művelődéstörténeti ismeretköreiből, amelyből ? amennyiben előzetesen végzettségét a 4.2. pontban felsorolt alapképzési szakokon szerezte ? 15 kredit a mesterfokozat megszerzésére

irányuló képzéssel párhuzamosan a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint teljesíthető.

A 4.3. pont szerinti előtanulmányokkal rendelkezők az 50 kredit tanulmányi követelményt középfokú arab nyelvtudás birtokában is teljesíthetik úgy, hogy a nyelvtudás mellett a mesterszakra történő belépéshez a keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak arabisztika szakirányának irodalomtudományi, történelemtudományi, valamint vallás- és művelődéstörténeti ismeretköreiből 25 kreditet szereznek. Ezen ismeretek a felsőoktatási intézmény tantervében meghatározottak szerint a mesterképzési tanulmányokkal párhuzamosan is teljesíthetők."

2014. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!