Elte arab szak?

Figyelt kérdés

Valaki aki oda jár írna pár sort errõl a szakról?

Kiknek érdemes oda jelentkezni?

Köszönöm!



2013. nov. 18. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem járok oda, de asszem a második kérdésre tudom a választ.

Azoknak akiket érdekel az arab kultúra.

2013. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kemény 2 hónapig voltam ott, de van olyan ismerősöm aki ott is végzett. Nem volt rossz, de ha újra jelentkeznék valószínű a Pázmányt jelölném be (bár arról semmi személyes infom nincs.

Lényeg: A nyelvre nem fektetnek túl nagy hangsúlyt, már az első nap elmondták, írni-olvasni tanítanak (azt sem viszik túlzásba), beszélni nemigazán. Emellet, bár lehet ez hülyén fog hangzani, az egyik legtöbb bajom egy tanárral volt. Mind a három évben ott van, és szemeszterenként több tárgyad is lesz vele. Borzalmas! Magas követelmény mellett szarul tanít, és minden óráján egy hajszál választotta el attól, hogy bealudjon! Nem hangsúluozott és a legérdekesebb dolgokat is olyan unalommal adta elő, hogy kész szenvedés volt hallgatni... :/

A végzett ismerősöm szerint lehetetlen vele elhelyezkedni... Ha nagyon érdekel, akkor szerintem azért próbáld meg (én ezek ellenére is belevágnék újra, csak sajna nem lehet...). Amiért viszont inkább a Pázmany: 30 diák helyett csak 5-6 van egy csoportban, és ez egy ilyen nehéz szaknál nagyon fontos! És a tantárgyakat elnézve jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek a nyelvre, ami a szakon az egyik legfontosabb.

Ha érdekel még valami, kérdezz bátran :)

2013. nov. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne higyj az előzőnek mindent, mert az relatív, hogy kinek hol jobb ez a szak. Nem tudom, hogy Milyenn a Pázmányon, ezért arról nem is írok semmit. A lényeg, hogy az eltén elég komolyan veszik a nyelvtant. Igaz az, hogy eleg nagy kavarodas van a tanszeken adminisztracio teren peldaul es az is, hogy vannak nem tul buzgoan tanito emberek. A tanar akirol az elozo beszelt, nos hat neki es felesegenek koszonhetjuk a magyarorszagi arab szakirodalom tetemes reszet. Es peldaul a corvinuson is ezekbol a konyvekbol tanulnak. Ja, mert amugy ott is van arab szak. Nehez szak es sokan kiestek mar az elso felevben. De ha igazan erdekel es van vele celod, akkor menni fog. Elhelyezkedes pedig ugyanennek a fuggvenye. Teny, hogy nem sok a lehetoseg, de arab nyelvesz szakemberekbol is keves akad, szoval akik elvegzik ok pont betoltik a helyeket.
2014. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi kell a felvételihez?
2016. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Büfészak. A munkaerőpiaci értéke a nullával egyenlő, senkinek nem ajánlom.
2021. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Büfészak??


Istenem, milyen suttyó, beszűkült felfogás...


Arab, kínai, orosz fontos gazdasági nyelvek.


Barátnőm arab szakot végzett és tolmács egy könyvelési irodában havi 600 000 nettó fizetésért.


Bármilyen szellemi szférában értékelni fogják, kedves kérdező!

2022. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!