Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így lenne értelme? Idén még...

Így lenne értelme? Idén még sürgősen át szeretnék iratkozni.

Figyelt kérdés
Szakközépiskolába járok és elég jól tanulok úgy kb. 4-es lesz a félévi bizi átlagom. A gondom az hogy át szeretnék iratkozni egy erősebb iskolába, lehetőleg gimnáziumba. Előkészítős vagyok szóval szóval 13. osztályban végzek és most 11.-es vagyok. A másik gond hogy túlságosan év vesztes vagyok mert Ausztriában tanultam és így eltelt 1-2 év és 19 éves lettem, 2 évvel elmaradt sajnos. :/ Németül jól tudok és sohasem buktam, nem is voltam sosem rossz magatartású, csak aggódok hogy szakközépből jön egy túlkoros gyerek és hát felvesznek-e. Ide simán felvettek (Bókay János Szkk.), de aggódok hogy más iskolában belém kötnek e. Az átiratkozást továbbtanulás céljából szeretném hogy nagyobb eséllyel sikerüljön.

2014. jan. 14. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Figyelj, az érettségi itt - is, ott is ugyanaz. Ezzel nem lebeszélni akarlak a gimiről, mert érthető az igyekezetet, csak az egyetemnél nem számít, hogy milyen középsuliból jössz. Persze pl. egy gazdasági szakon előnyösebb helyzetben vannak azok, akik tanultak már középsuliban gazdaságot, de tekintve, hogy egyetemen mindent a 0-ról kezdenek, és hamar vesznek dolgokat, ezért nincsenek hátrányban azok sem, akiknek nem volt középsuliban ilyen tárgyuk.
2014. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. jan. 15. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!