Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok nekem mondani olyan...

Nonika00 kérdése:

Tudtok nekem mondani olyan iskolákat amin ki tanulhatok pszichológusnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék pszichológus lenni! De nem tudom milyen iskolákba lenne érdemes járnom, hogy kiváló pszichológus legyek. Tustok nekem ajánlani??? Elég ha csak a teljes nevét írjátok le! Köszönöm!!!!!!! ;)

2014. jan. 16. 19:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Pszichológiát egyetemen tanítanak, Magyarországon hat ilyen egyetem van, ezekre érettségi után jelentkezhetsz. Felvi.hu honlapon megtalálod, melyek ezek az egyetemek és milyen követelmény van. Jelenleg egy emelt érettségi kell, de minden évben nagyon magasak a ponthatárok, nehéz bekerülni. Bent maradni viszonylag egyszerű, egészen addig, amíg rá nem döbbensz, hogy nem arról szól a képzés, hogy három évet elvégzel a BA-n, hanem utána kötelező az MA is, mert anélkül nem kapsz semmilyen munkát. Ha terapeuta szeretnél lenni, ezután még két szakvizsgát kell tenned, szakirányú továbbképzések keretén belül, amit már mindenképpen te fizetsz magadnak, ráadásul feltétele, hogy 100-150 óra terápián vegyél részt, mint kliens - szintén saját zsebből.


Egyébként szép szakma, de nagyon nagy túlképzés van, nehéz elhelyezkedni, és nincs megbecsülve.


Egy pszichológushallgató

2014. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!