Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-PSZK: melyik felsőoktatási...

BGF-PSZK: melyik felsőoktatási szakképzést válasszam (mint legutolsó lehetőséget)?

Figyelt kérdés
Három helyet kell bejelölni (legalábbis így éri meg, de ezt szerintem felesleges magyarázni). Az első kettő már régóta tudom, hogy mi legyen, de a harmadikra nincs ötletem. Javasolták, hogy jelöljek egy 2 éves képzést is, ha esetleg nem vennének fel alapképzésre, de ezek közül nem tudom, melyiket éri meg elvégezni. Ötletek? Minden tapasztalatra kíváncsi vagyok. :D

2014. jan. 16. 22:59
 1/7 anonim válasza:
Én még 2009 -ben felvételiztem és akkor úgy jártam, hogy 3 helyből egyre sem vettek fel, mert az előző évhez képest kétszeresére nőttek a ponthatárok. A két éves nem hülyeség, csak valami olyan legyen aminek értelme is van. Én pl egy OKJ -s gazdaságinformatikust végeztem el ami semmire sem jó. De pl. banki ügyintézőivel biztos lehet valamit kezdeni. Nem tudom mik a lehetőségek ott a BGF -en, én csak most fogom ott elkezdeni a sulit, ha felvesznek :)
2014. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

és Te milyen szakra szeretnél menni? Hátha ugyanazt néztük ki :D

2014. jan. 17. 21:26
 3/7 anonim válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy utána pótfelvételivel bekerültem Miskolcra, pénzügy számvitel szakra:) Most végeztem és az MSC -t már a BGF -en folytatnám pénzügyön.

És Te mit néztél ki ?:)

Ja és gondolom Te a szeptemberire jelentkeztél, mert én most februárba indulóra.

2014. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, én a szeptemberben indulóra jelentkezek, a gazdálkodási és menedzsmentet és a nemzetközi gazdálkodást választottam, több ötletem nem is volt. :D

Remélem fel fognak venni téged! :) Ha van egy kis időd, mesélhetnél a szakról, a BGF honlapjáról tájékozódva úgy láttam, a pénzügy és számviteleseknek sok ugyanolyan órájuk van, mint az általam kinézett szakokon... még akkor is, ha te Miskolcon végezted az alapképzést, csak nincs akkora különbség a két iskola közt..

Ha gondolod, írhatsz privátot is, legalább lesz ismerős, ha mindketten bekerülünk (fő az optimizmus :D)

2014. jan. 17. 23:01
 5/7 anonim válasza:
Szia! Én idén lettem BGF-es, pénzügy számvitel. Szerintem itt ez a legnehezebb szak. Persze sokan mondják, hogy a BGF nem jó... de a pénzügy számviteli szakon szerintem megéri! Ahogy láttam elég sok cég keresi a sulit és sok könyvelő cég fel is vesz oda BGF-es hallgatókba, van aki nagyobb arányban alkalmaz PSZF-est mint Corvinuson. Az eddigi tanáraimmal megvagyok elégedve. A matektól félnek és sokak buknak is a hozzáállásuk miatt, viszont én közép matekról indultam, azaz az analízis teljesen új volt nekem és mégis sikerült elsőre 4est szereznem belőle. Szerintem a számvitel az ami nehezebb így elsőre.
2014. jan. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) egyel fentebb írtam, hogy pénzügy számvitel szakra nem szeretnék jelentkezni, hiába, hogy elvileg az éri meg legjobban, de ahogy Te is mondod, ez a legnehezebb. Már megvan az érettségim, és mivel oda a matekot nézik, nem vennének fel, mert sajnos az lett a legrosszabb. Gazdmenre az angolt és a törit is elfogadják, azok meg jók lettek és szerintem van esélyem + tavasszal nyelvvizsgám is lesz, ha minden jól alakul.

Corvinusra sose jelentkeznék, nem szimpatikus. Csak és kizárólag BGF! :D

2014. jan. 18. 23:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Elég furcsa belegondolni, hogy 3 éve, hogy ezt a kérdést kiírtam. Az még furcsább, hogy az 1. válaszoló itt ül mellettem, és lassan 3 éve, hogy járunk <3
2017. jan. 16. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!