Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány jogi kara tényleg...

Pázmány jogi kara tényleg könnyebb mint az ELTE-é?

Figyelt kérdés
Mennyiben különbözik a két jogász szak? Mondanátok pro-kontra érveket? Nem tudok dönteni a kettő közt pedig lassan már nem ártana.. Köszönöm előre is! :)

2014. jan. 18. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most vagyok elsőéves az ELTE-n, én is hasonló helyzetben voltam mint te :) Én is úgy hallottam, hogy a Pázmány könnyebb, az ELTE-n szemetek az emberek,stb stb. Túl sok tapasztalatom még nincs, de így az első vizsgaidőszak vége felé azt tudom mondani, hogy az ELTE elég kemény, de nem teljesíthetetlen (ám hozzá kell szokni hogy hihetetlenül nem hallgatóbarát néhány tanszék!)Nekem sok barátom van, senki nem szemét a másikkal, segítünk egymásnak - de persze lehet hogy nekem csak oltári mázlim van! A Pázmányról nincs tapasztalatom, csak annyi, hogy ha jól tudom ott több a megajánlott jegy, tehát pl. római jogból nem kell vizsgázni, a zh-k alapján kapsz jegyet (másoktól hallottam,úgyhogy senki ne tépje le a fejem ha nem így van! :)) és ebből a szempontból valóban könnyebbnek lehet nevezni. Én úgy voltam vele, hogy megyek az ELTE-re,kipróbálom milyen,és ha tényleg olyan szörnyű,mint ahogy leírták, maximum átmegyek a Pázmányra, de én eddig abszolút nem bántam meg a döntésemet! :) Remélem valamennyire tudtam segíteni :)
2014. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Még mások véleményére is kíváncsi lennék.. :)
2014. jan. 19. 18:19
 3/16 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudok válaszolni, de hasonló helyzetben lehetek mint te, én is a jogra készülök, ezért szívesen várom a válaszokat:)
2014. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
dehogyisnem kell vizsgázni rómából :(
2014. jan. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló: ez esetben bocsánat, félre lettem informálva! :)
2014. jan. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Elég nagy dilemma, hogy ELTE vagy Pázmány.

Szerintem a legegyszerűbb, ha elmész az EDUCATIO kiállításra, és ott odamész mindkét egyetem pultjához és kérdezősködsz, mert ott mindenről informálnak majd téged! ;) És nyugodtan kérdezhetsz bármiről!

Ja és Csak a Pázmány! :)

2014. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Educatio-n voltam mindkét pultnál de persze mindegyik a sajátját dícsérte úgyhogy sokkal nem jutottam előrébb XD de azért köszi a tippet :) te am pázmányos vagy? :)
2014. jan. 20. 21:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a hatos vagyok!

Igen, Pázmányos vagyok (csak nem a "Csak a Pázmány!" felkiáltás árult el? :D ), bár nem a jogi karon. Szerintem a Pázmány karai elég hasonlóak. Mégpedig abban, hogy egy szakon nincsenek sokan, mint az ELTEn, ott egy szakon több százan vannak, a Pázmányon sokkal kevesebb a létszám, ami egyáltalán nem azt jelenti, hogy rosszabb lenne az oktatás! Hanem azt, hogy a Pázmány fiatalabb egyetem. Viszont éppen ez az előnye, nagyon jó, hogy egy szakon kevesebben vagytok, mert nem csak egymást ismeritek meg jobban (így ha nem vagy biztos, hogy jó terembe jársz, meglátsz pár ismerős arcot, és máris megnyugodsz, hogy jó helyen jársz), hanem a tanárok is jobban ismernek benneteket névről, arcról, könnyebben alakul ki jó kapcsolat tanár-diák között is!

Van nemzetközi jog órám, és elég keményen megköveteli a Tanárnő az anyagot, az előadáson utal a gyakorlatra és fordítva!

És az, hogy a Pázmány fiatal egyetem nem azt jelenti, hogy a tanárok rosszabbak lennének, majdnem mind az ELTEn végezett, sokan más egyetemeken is tanítanak, és nemzetközi konferenciákra is járnak, könyvet adnak ki stb.

Az ELTE diplomája régebbóta van jelen a munkapiacon, és azért is jelentkezik sok ember ide, mert "nagy, fővárosi egyetem". De a Pázmány társadalomtudományi képzései már lekörözte az ELTEt, és én úgy hallottam, hogy a Pázmány jogi diploma is nagyon jó. Persze minden egyetemen vannak olyan tantárgyak, amiken valahol könnyebb, máshol nehezebb átmenni.

Az meg ne tántorítson el, hogy kell katolikus tantárgyakat kell hallgatnod kötelezően, pl. nálunk van Bibliaismeret I-II, Bevezetés a katolikus hitbe. Ezekkel egyáltalán nem akarnak megtéríteni, meg semmi ilyesmi! Bajod nem lesz belőle, a Károlin is vannak református kötelező tantárgyak. És persze senkitől nem kérik számon, hogy hívő-e vagy sem, a katolikus jelző annyiban merül ki, hogy van pár katolikus tárgy, és a címer helyett kereszt lóg a termekben, és ennyi!

Én féltem, hogy milyenek lesznek a Tanárok, de nagyon közvetlenek és kedvesek!

Szerintem nem fogsz csalódni, ha a Pázmányt jelölöd meg első helyen! ;)

2014. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! :) Szerintem a Pázmány lesz a befutó egyre több jót hallok róla és egyre jobban tetszik. :D
2014. jan. 21. 20:26
 10/16 Wekker válasza:
Szia, én is oda tervezek jelentkezni, te milyen tárgyból/tárgyakból emeltezel?
2014. jan. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!