Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váci Madách Imre Gimnáziumról...

Váci Madách Imre Gimnáziumról és a Boronkay-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mind kettő iskola Pest megyében, Vácon van :)

2014. jan. 19. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Van itt már ilyen kérdés, nézd meg azt --> http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. valamint a Boronkayról egy kis ismertető: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. . Az első linknél másodikként, a másodiknál elsőként fejtettem ki véleményemet.

Annyit tennék hozzá, ha szeretnéd sokra vinni, valamint jó tanuló vagy, akkor azonnal a Boronkayt jelöld. Hidd el, sok Madáchos megbánja, hogy odament, eddig két éve vagyok a Boróban, és mind a két évben többen akartak átjönni, csak hát nincs hely...

2014. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Szerintem én leszek a legjobb ember, aki választ tud neked adni erre a kérdésre... Első évben Madáchos voltam, informatika-sport osztályos, hát nagyon megbántam, hogy azt a helyet írtam be elsőként. Semmit nem tanultam ott, az informatika a Paint használatából állt, órákon nem tudtam figyelni, mert a diáktársaim fegyelmezetlenek voltak, nem tartották semmire a tanárokat, és maguk a tanárok sem törték magukat, hogy fegyelmezzenek, vagy rendet tartsanak. Meg sem próbálják már. Ténylegesen, ha nem akarod semmire vinni, akkor ott a helyed. Persze, gimnáziumból is tovább lehet menni egyetemre, de nem hiszem, hogy a váci Madách ilyen ilyen intézmény lenne... Második évben átmentem a Boronkayba, értelmes, okos emberek közé. Most programozó osztályba járok, egy évet kihagytam, ugye, mivel 9.ben nem oda jártam, és most 11. év felére 4,2es átlagot sikerült összehoznom úgy, hogy le voltam maradva, de a tanárok ITT kedvesek, segítőkészek és külön korrepetálást tartanak, próbálnak figyelni a diákjaikra, és annak ellenére, hogy én csak két éve járok oda, minden tanár tud rólam, szinte mindent, mert ténylegesen érdeklődnek a tanítványaik felől.. Nagyon szeretem a Boronkay-t, életem legjobb döntése volt, hogy átiratkoztam. Másrészről meg az osztályok választéka is egy fokkal jobb, nyelveket is könnyebben tanulhatsz, rengeteg szakköri lehetőség vár, szóval remélem sikerült meggyőzni valamennyire. :)

Természetesen, semmi bajom a Madách-csal, valakinek biztos megfelelő hely.. (ha lógni és bukni szeretne)

2014. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket :D És a Boronkay-ban nem inkább csak fiúk vannak? :o
2014. jan. 21. 14:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Programozó, gépész és hardveres osztályokban a fiúk a jellemzőbbek, de a gimnáziumi osztályokban, valamint a vegyész szakon rengeteg lány van. Egy olyan 40%-60% arány van kb. a fiúk javára.
2014. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Szerintem mostanában egész sok lány jön a Boronkayba, és az, hogy műszaki osztály, attól még járnak oda lányok. Valószínűleg gépész szakon nem sok lányt fogsz találni, de ott is akadt egy-kettő. Programozó és Hardver-Elektronika szakon a 5-6 fő szokta ütni a lányok számát.. Szerintem ez bőven elegendő egy osztályba.
2014. jan. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Boronkay:

Személy szerint én is Boronkays vagyok. Nagyon jó véleménnyel vagyok erről az iskoláról, mint már többen is leírták, a tanárok hihetetlen segítőkészek, érdeklődnek a tanulóik iránt. Mint minden iskolában itt is vannak szívatósabb tanárok, de mindegyiküknél ki kell tapasztalni, hogy mekkora az elvárása, és nem lesz gond. :) Persze minden tanárnál hihetetlen sokat kell tanulni attól eltekintve, hogy milyen jellegű osztályba jársz, gimnázium vagy szakközép. Én németes vagyok, és hihetetlenül nagy pozitívumnak tartom, hogy 3 év nyelvtanulás után a nulláról kezdve már minimum egy középfokú nyelvvizsgával rendelkezünk (sok osztálytársamnak középfokú, esetleg felsőfokú angol nyelvvizsga, néhányuknak németből is felsőfokú).

A diákéletről is csak jókat lehet mondani. Rögtön év elején, szeptember végén szokott megrendezésre kerülni a Szecskaavató, melyet este buli követ. Buli szokott lenni még decemberben, februárban is, viszont erről el kell mondanom, hogy ezen a legtöbb résztvevő 9-10. osztályos, a nagy részük nem is Boronkays(a heringpartyról ne is beszéljünk...:DD). Viszont ami a legnagyobb esemény itt nálunk, amit mindenki vár az a Kádi választás (diákigazgató). Minden 11-es osztály előáll május elején egy általuk rendezett videóval, majd megkezdődik a kampányolás. Hihetetlen jó a hangulat amikor a versenyük előtti nap belépsz az iskolába, és minden osztály letámad, hogy "szavazz ránk!!!"... üvölt a zene tanárok legnagyobb örömére :D Maga a Kádi-nap abból áll, hogy a kampányoló osztályok előadják minden tánctudásukat összeszedve a kisfilmjük folytatását, amiket vetélkedő követ. Személy szerinti kedvenc Boronkays kisfilmem és bevonulásom:

http://www.youtube.com/watch?v=e5_2E2Qxxeg

http://www.youtube.com/watch?v=Z2wOBsCQeX0

Egy picit hosszúra sikeredett, próbáltam összesűríteni, de még rengeteg dologról így sem írtam!:)


Madách:

Sok tanulót ismerek onnan, de nem éppen a tanulásról híresek (swag, yolo és társai..:D ) Rengeteget panaszkodnak a tanárokra, hogy ilyen bunkók, olyan bunkók.

Ezek mellett folyamatosan szidják a Boronkayt, úgy, hogy egy napot jártak oda (csak az nyílt wifi miatt), kockaképzőnek tartják, de ő dolguk mit gondolnak.

Lényegében ennyi lenne, remélem segítettem!

2014. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ha még aktuális, írhatsz privátot és szívesen mesélek. :) nem mindennel értek egyet, amit itt előttem írtak.
2014. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Koleszos vagyok, rengeteg itt a borós és madáchos is egyaránt. Azt meg kell hagyni, hogy a Boró erősebb suli, de mindkét helyen vannak kevésbé szimpatikus emberek. A mások sztereotípia miszerint a Boró stréberekből áll, egy nagy hülyeség, vannak tényleg nagyon jó tanulók is, de a másik véglet is előfordul... főleg, hogy jövőre indul a sporttagozat, ahova 3,7-es átlagtól "lehet" jelentkezni.

Viszont azt meg kell említenem, hogy nagyon sok elsőéves madáchos akar átjönni a Boronkayba, mert nem tetszik neki sem maga a suli, sem a tanárok, egyeseket meg teljesen alaptalanul közösítenek ki. Oké, biztos előfordult ilyen már a Boróban is, de a Madáchban nem az első ilyen esetről hallok. Most mondhatjátok, hogy csak védem a saját sulimat, de amiket elmondtam az tény. Mindkét sulinak megvannak a maga előnyei és hátrányai is, de ha van lehetőséged választani, a Boronkayba gyere! :)

2014. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hardver osztályba járok, és az én osztályom speciel eléggé klikkesedett, személy szerint utálom legtöbbjüket, viszont meg kell hagyni, hogy a tanárok egytől-egyig kedvesek, segítőkészek. A kádiról csak annyit, hogy ha szakmai osztályba jársz, esélyetek sincs, direkt lehúzzák őket, viszont ha gimis vagy, akkor biztos izgalmasabb lesz.

A madáchról csak annyit, hogy egy odajáró volt jóbarátom, aki általánosban kitűnő tanuló volt, 12. évközben rájött, hogy minek neki érettségi, és otthagyta a sulit. Szóval erről ennyit. :)

2014. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
71%

Eddig nem olvastam madáchos véleményt, csak boronkayst, ami elég egyhangúvá tette a válaszokat, szóval leírom, hogy én, mint negyedik éve madáchos diák, hogyan látom a sulimat.

Nyolcadikban persze én is a Boronkayba akartam menni, de nem vettek fel a sztáriskola sztárszakára, és mivel többet nem is jelöltem meg, ezért a Madách angol Nyek-re kerültem, és egyáltalán nem bántam meg. A legnagyobb előny ebben a suliban, hogy itt mindenki két nyelvet tanul egyszerre. Pl: nekem, mivel nyelvi osztályos vagyok, lesz két nyelvvizsgám mire elballagok (az egyik lehet hohy felsőfokú). Azt én is látom, hogy a mostani kilencedikesek és tizedikesek, már nem az a színvonal, mint a korábbiak, de ez szerintem korosztályi probléma. De ez csak a diáktól függ, hogy mennyire veszi komolyan a tanulást, mert egy gáz évfolyamból is mehetsz tovább orvosira vagy ahova csak akarsz. És igen, itt is vannak béna tanárok, de azok mindenhol vannak (a Boronkayban is). De nagyon jó tanárok is vannak, akikhez hasonló lehet hogy még a Boróban sincs.

De szerintem a legfontosabb, hogy az érdeklődésednek megfelelő iskolát válaszd, ne azt, hogy épp melyik a "divatos".

2014. dec. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!