Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államin van valaki egyeteme...

Ha államin van valaki egyetemen, de átiratkozik egy másik egyetemre, akkor vissza kell fizetnie a képzés költségét?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de ott is nagyon ellentmondó válaszokat írtak. Köszönöm előre is :)

2014. jan. 19. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy tudom, hogy a képzés 50%-át kell visszafizetni. Engem is érdekelne, úgyhogy várom én is ide a válaszokat :D
2014. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mennyire biztos ez az infó? :D na, akkor már ketten vagyunk :D
2014. jan. 19. 23:21
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Semennyire nem biztos az infó.Ti nem olvassátok el amit aláírtok?

Ha folyamatos a hallagatói jogviszony, akkor nem kell visszafizetni semmit sem.

Az más kérdés hogy átiratkozni csak fizetősre tudsz alapból, tehát otthagysz egy állami helyet, a mások suliba csak fizetősre vehetnek át. Ha meg lazán fogalmaztál és azt érted az átiratkozás alatt, hogy miközben jársz x suliba, közben beadsz egy új jelentkezést és ha sikeres a felvételi akkor x sulit nem folytatod, hanem az új suliba kezded majd a tanévet akkor csak a ledolgozási időd hosszabbodott az x suliban eltöltött féléveknek megfelelő idővel,

2014. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"Ti nem olvassátok amit aláírtok?"

Főleg, hogy tavalytól egy olyan nyilatkozatot kellett aláírnunk, amiben kijelentettük, hogy nem volt még hallgatói jogviszonyunk, vagy ha volt, akkor hány félévnyi.

Semmi, de semmi nem volt az ilyen jogszabályokról vagy a röghözkötésről.

2014. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
akkor lazán fogalmaztam, mert erre voltam kiváncsi. köszönöm szépen :)
2014. jan. 19. 23:45
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor az sem biztos, amit a harmadik válaszoló írt?
2014. jan. 19. 23:47
 7/7 anonim ***** válasza:
De a 3. válaszadó vagyok..amit írtam biztos.
2014. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!