Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középszintű történelem érettsé...

Középszintű történelem érettséginél átkérethetem magam másik javítótanárhoz?

Figyelt kérdés

Világéletemben ötös voltam történelemből, általánosban országos harmadik, itt gimnáziumban is minden félévkor és év végén ötös. Most érettségi előtt pedig lecserélték a tanárunkat... Nem ez a probléma, hanem, hogy nála egyszerűen lehetetlen elérni az ötös jegyet. Mindegy mennyire összefüggően, folyékonyan, forrásokat használva felelek, valami apróságot úgyis kitalál, ami többnyire a könyvben/füzetben sincs benne, vagy ha éppen nem tud ilyet, akkor is ráfogja egy pörgős feleletre is, hogy "hú, hát nagyon kis döcögős volt, jóindulattal megadom a négyest, de azért teszek fel ismétlőkérdést...". Nem csak én, az egész osztály és a tanári kar egy része is nevetséges túlzásnak ítéli, amit művel ez a tanár.


Megoldható, hogy a középszintű érettségimet ne ő javítsa?



2014. jan. 20. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért ne fesd az ördögöt a falra. Lehet, hogy csak amiatt ilyen irreálisak az elvárásai, hogy minél könnyebben menjen nektek az érettségi. Magyarul egyáltalán nem biztos, hogy az érettségiteket is ilyen szőrözősen fogja javítani. Nálunk is volt anno egy tanár, akinél órákon nem lehetett ötöst szerezni, aki mindent elmondott, abba is belekötött valahogyan, és végül hármast kapott. Ennek ellenére az érettségit teljesen korrektül javította ki, csak ráijesztés volt az, ahogy tanított.


A másik fele pedig egyébként az, hogy az érettségit azért konkrét szabályok és meghatározott szempontok szerint kell javítani, nem egy szubjektív dolog. Én a helyetekben megvárnám az érettségit, megcsinálnám saját képességeim szerint, és javítás után, mikor megnézitek, hogy sikerült, akkor lehet fellebbezni - és abban az esetben más tanár fogja átjavítani az érettségiteket. Nálunk volt egy magyartanár, akit mindenki utált, semmit sem tanított, és nagyon lehúzta mindenki érettségijét (ugye a fogalmazós részt). Azt hiszem 18-20 ember fellebbezett, és ezekből 13 kapott jobb pontokat végül, más tanár javítása által.

Ha most elkezdtek szervezkedni a tanár ellen, akkor csak még jobban megszívat mindenkit az órán, és esélyetek sem lesz felkészülni az érettségire.

2014. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kérheted át magad másik tanárhoz, a bizottság tagjait az igazgató bízza meg, alapvetően az osztályt tanító tanárt.

Ha tényleg annyira gonoszul osztályoz, és ezt a tanárok is így látják, akkor esetleg az ofő vagy az IDB segítségével el lehet érni, hogy az igazgató másik tanárt kérjen fel, de kicsi az esély. Az érettségi értékelésének valóban elég kötött szempontjai vannak, és általában azok a tanárok is igyekeznek jóindulatúak lenni, akik megelőzően szigorúbbak voltak.

2014. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is arra, hogy csak ijesztget mindenkit ezzel az osztályzással, de végül is elvetettem. Alapvetően órán is az a beképzelt, "csak én tudom ötösre, vagy én se" típus, ráadásul az alap intelligenciája sem túl komoly... nem szeretem leszólni a tanáraimat, de őt muszáj. Nem azért, mert nem szimpatikus, hanem csak néhány megnyilvánulása alapján.

Egyszerűen nem szeretném ennyire a véletlenre, "rá" bízni magam, mint ahogy az osztályból senki sem /már akinek nem elég a négyes/. Azon kívül a továbbtanulásba nem csak az érettségi számít bele, hanem tudtommal az év végi jegyek is, amit így rendesen le tud húzni az "ijesztgetésével".


Ezek szerint maximum fellebbezhetek majd az érettségi eredmény ellen, ha azt is lehúzza. Hallottam olyasmiről, hogy az érettségi jegyét (amennyiben jobb mint az év végi adott tantárgyból) tekinthetik év végi jegynek. Ez valóban így van? Létezik ilyen?


Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

2014. jan. 20. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen nincs, teljesen függetlenek.

Azzal keverheted össze, hogy kétféleképpen lehet számolni a pontokat a felvételire.

2014. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hú, jól kifogtátok akkor (Azt a tanárt)
2014. máj. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lebbezzél majd, ha lepontozna
2014. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!