Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Garabonciás Szakközép...

Nokedli007 kérdése:

Milyen a Garabonciás Szakközép Iskola? Vélemények?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok, szeretek rajzolni és a géphez is értek.A Garabonciásba szeretnék járni.Erről szeretnék kérdezni, hogy milyen suli?Minden érdekel.Voltam már nyíltnapon nagyon szimpi a suli, kevesen vannak(ez nekem csak jó mert elég emberkerülő vagyok).Kb. másfél óra lenne nekem be az út+még akkor haza.Megérné?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. jan. 25. 17:15
 1/6 anonim válasza:

Ha boldog életet akarsz élni, gyerekekkel, feleséggel, stb.. akkor ne válaszd ezt az iskolát. Egy kalap szar.

Had ne említsem a hipokrita tanárok tömkelegét, és a folyamatos szartengert.

2016. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Azt eltudod mondani, hogy miért ez a véleményed róla? (Én is oda szeretnék járni csak azért kérdem)
2017. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Természetesen. A rendszer egy komplett idiótaság, amit pár svájci általános iskola tantervéből szedtek el (persze nem a teljes felállást, csak 1-2 dolgot, amik azt eredményezik, hogy a rendszer nem fog tökéletesen működni). Kifizettetnek rengeteg pénzt, arra hogy aztán az órák nagy részében kartonpapírra rajzolj. A tanárok nem tanítanak semmit, ami persze nem az ő hibájuk, de hát egy kilencedikes aki nem ért a programokhoz, az egész 4 évig csak át lesz rugdosva szakmából, és végül olyan szaklapot kap, amit nem érdemel meg. Persze a szakmai órákat, 2 éve átváltották a projectek. Minden évfolyam 1 dolgot csinál. Ugyan azt csinálják a végzősök amit a kilencedikesek. A közismeretben, találkozhatsz a "szintezéssel" aminek a lényege, hogy sokkal kevesebb diák kap 1-est, mint az átlag rendszerben (mert 3 esélyed van 1 alapszintű dolgozatot megírni, amely 100%-ot elérve kettest ér). Szóval röviden: Aki nem akar tanulni, annak van 3 tipp lehetősége, de aki tanul, az rosszabb jegyeket kap.

Emellett amit még említenék, hogy minden napra nyolc óránk van, és sosem tanulunk szinte az egyiken sem (hála a tökéletes rendszernek). Persze van 1-2 tanár, aki képes megérteni azt, hogyan kéne ezt a rendszert használhatóan kezelni, de az kevés. Illetve mivel minden évben elmegy a tanárok 50%-a, ezért minden évben végig kell menni azon a procedúrán, hogy az új tanároknak meg kell még ezt a rendszert szokniuk.

2017. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 keciei válasza:
te utolsó ki vagy a garából?
2018. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a fiam most fog végezni animáció szakon, voltak nehézségek,de hol nincsenek, s én ugy vagyok vele , hogy nem xarok oda ahonnan enni kaptam. Egy anya
2021. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lássuk csak: az új tanárok 2 hét után rádöbbennek, hogy az elitként bemutatott iskola nagyon nem az, ezért ilyen-olyan okokra hivatkozva továbbállnak. De a régiek közül is fogynak. Az információ átadás nulla. Milyen már, amikor bemegy a gyerek és a tanár az órarend szerint kiírt órára, és ott derül ki, hogy előbb kellet volna bemenni, mert változás történt. Csak hát a dirinek "nem volt ideje" értesíteni senkit. És ha már órarend: egy félév alatt legalább tízszer változik, egyik napról a másikra. Az aktuális órarend fent van a honlapon. Simán összeraknak egy 9. osztályt egy végzőssel, és mindenki ugyanazt tanulja. Egy már nem ott dolgozó tanártól idézve: "Átverve érzem magam. Szerencsére már nem kell foglalkoznom az ott történő dolgokkal.
2022. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!