Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Városmajori Gimnáziumba...

A Városmajori Gimnáziumba melyik éveket nézik (jegyek)? Milyen pontszámot kell elérni hogy behívjanak szóbelizni?

Figyelt kérdés
Akik odajárnak vagy oda felvételiznek, hány pontot írtak a központi felvételin? Milyen átlagotok van/volt? Behívtak szóbelizni? Nehéz volt, miket kérdeztek? Milyen szakra mész/jársz?

2014. jan. 26. 13:03
 1/4 anonim válasza:
Elvileg 5., 6., 7. év végi jegyeket és 8. félévi jegyeket nézik és azok közül sem az összeset, de szerintem a honlapjukon megtalálsz minden részletet. Embereket még elvileg nem hívtak be, mert feb. 2-ig kell leadni a jelentkezést. Nekem összesen 83 pont lett és 7-8. évben 4.3 az átlagom régen meg valami 4.7 vagy 4.8, nem tudom. Egyébként meg elvileg 72 pontos központival is behívnak szóbelizni, az egyik ismerősöm úgy jutott be, de a nyelvi előkészítőre kicsit több pont kell, én mondjuk oda mennék. Remélem segített a válaszom.
2014. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5., 6., 7., év végi, 8. Féléviből nézik a matekot, a magyart, a törit, a fizikát, és egy nyelvet, ami ugye az a nyelv, amit eddig tanultál, ha esetleg két nyelvet tajultál, akkor úgy tudom te döntöd el melyiket nézzék. Ebből összesen összejön 20 pont, ennyit hozhatsz magaddal. Ha ötös vagy 1 pont, ha rosszabb, 0. De lehet, hogy még a négyesre is kapsz, ezt nem tudom pontosan. Majd a felvételi külön matek külön magyar összesen 80 pontot érhet, mert arányosítanak. Ha mindkettő 50 pont lett, akkor megvan a 80, ha kevesebb, akkor aránosan csökken a 80 is, pl.: ha mindkettő 25 lett, akkor az 40/80 stb.

Be lehet kerülni szóbeli nélkül is, de ahhoz elég jót kell írni.

Nyelvire mivel nagyobb a túljelentkezés, nehezebb bejutni.

Hát az idei évhez képest szerintem min. 60-65, de inkább 70, ám ismétlem, ez a többiektől függ.

A szóbeli témája fenn van a honlapjukon, annál többet max. Rólad kérdeznek. Egy ismerősöm 90-95 pontnközött írt, és bejutott szóbeli nélkül, de ismerek éppen hogy becsúszott diàkot is. Akit szóbelivel vettek fel, és csak azért, mert az utolsó pillanatban az egyik gyerek, aki előtte volt "visszalépett".

Remélem segítettem, ha van még kérdésed, nyugodtan írj, akár priviben!

Sok sikert!

2014. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mindkét ismerősöm max hozott pontot vitt!
2014. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem összesen 60 pontom lett, de nem a nyelvire jelentkeztem volna, mindenki azt mondja h ne próbáljam meg mert ugysem sikerül. Te mit gondolsz? A biosz, föci, kémia tantárgyakat nem nézik? Számít ha valamiből dicséretes voltam? Van esetleg esélyem rá hogy behívjanak szóbelizni?
2014. jan. 29. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!