Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ÁMK-ban (Újpest, Káp....

Az ÁMK-ban (Újpest, Káp. Megyer, Karinthy Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. ) az első évfolyamon hogy megy az angol oktatás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első évfolyamon a rajz, ének, tesi oktatása angolul megy. Ez milyen jellegű? Az is járhat ide szerintetek, akinek nincs semmilyen angol tudása? Azaz nem várnak el angol tudást már elsőben is? A válaszokat köszönöm.

2014. jan. 28. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hétfőn volt szülői értekezlet az ovis szülőknek. Nem voltál? Nem kell angol tudás, a "felvételin" nem is kérik.
2014. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ott voltam természetesen, igazából arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg nem kérdeznek-e angolul az alkalmassági vizsgán (azaz felvételin).
2014. jan. 29. 13:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Főleg olyanok tudnak válaszolni, akiknek már elsős a gyereke: az alkalmasságin nem jön elő az angol, de elsőben a tanórákon sem várják el rögtön az angol tudást? Tesin, rajzon, éneken milyen szinten jön elő az angol tanítása? Köszi a válaszokat.
2014. jan. 29. 13:20
 4/5 anonim válasza:

Az én fiam a Janikovszky (X.ker) kéttannyelvűbe jár, de a módszer nyilván mindenhol azonos, vagy hasonló.


Azt biztos, hogy nem kell előzetes tudás. Éppen azért kezdik az angol oktatást a tesi, ének, rajz órákkal, hogy megtanulják a színeket, kis dalokat, a tesin játszanak, ott is tanulnak szavakat, és egyáltalán hozzászoknak egy idegen nyelvhez. Nagyon jó módszer, mert tényleg játszva tanulnak meg a gyerekek angolul. Mindenképpen ajánlom. Most nyolcadikos és már középfokúzott idén angolból. A gyengébb tanulóknak sem okoz problémát az angol.

2014. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ott végeztem és egy elsős rajz/tesi úgy néz ki hogy magyarul elmondja a tanár hogy mit csinálj majd angolul is nagyon leegyszerűsítve.Lényegében egy rajzon az a lényeg hogy a színeket és különböző eszközöket megtanulják angolul,ezt úgy érik el hogy a különböző színeket stb rengetegszer elmondják a gyerekeknek az óra folyamán.De igazából a hangsúly az angol órákon van ami úgy zajlik(vagy legalábbis felsőbb években úgy zajlott és ha jól emlékszem alsóban is) hogy két csoportban van az osztály,egyik héten az 1. csoport a magyar angol tanárral van és vele leginkább nyelvtant vesz meg szavakat míg a másik csoport az anyanyelvű tanárral gyakorolja a nyelvtant teszi ezt úgy hogy lényegében egész órán beszélgetnek.Mindent összevetve nagyon örülök hogy annó a szüleim az AMK ba irattak mivel ez tette lehetővé azt hogy elsős gimmnazistaként felsőfokúra készülök.
2014. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!