Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tavaly a szakra, ahova...

Esikazeso kérdése:

Ha tavaly a szakra, ahova jelentkezni akartam a ponthatár (államira) kb.290 volt, mennyi az esélye, hogy idén ez nem fog nagyon megnövekedni? (nekem 375 pontom van)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert tavaly előtt ugyanezen a szakon 460 volt a ponthatár, majd tavaly hirtelen lecsökkentették, (igaz, kevesebben is jelentkeztek jóval), szeretném megpróbálni a jelentkezést, de félek, hogy megint valami drasztikus változás lesz. Valakinek van valami tippje, hogy idén ez hogy fog működni? Köszönöm

2014. jan. 28. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
körülbelül fele fele.
2014. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
NEM CSÖKKENTETTÉK LE!!!!!!! Az isten áldja már meg az összes felvételizőt ennyi ésszel, hogy nem lehet megérteni ezt?? Van egy keretszám, ha az 50, akkor az 50. ember pontszáma a ponthatár. Komolyan, mintha az agysebésztet kéne megérteni. Ha baromi sokan jelentkeznek, akkor valszeg magasabb lesz a ponthatár, ha alig menne oda ember és nincs meg pl. a keretszám, akkor alacsony lesz a pont. Ennyire nem komplikált ez a kibarkácsolt felvételi...
2014. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kedves ingerült válaszoló!

Habár valószínű, hogy én is csökkentértelmű vagyok, mint ahogyan rajtam kívül számos más felvételiző is, azért jobban örülnék, ha te is, mint a hozzád hasonlóan jól informált emberek tisztában lennél azzal, hogy miért merült fel bennem ez a (egyébként bugyutának tűnő!) kérdés: a tavaly előtti ponthatárok a szakon azért voltak olyan magasak, mert több embert vettek fel önköltségesre, mint államira. A kérdésem tehát arra vonatkozott, hogy a törvényileg össze-vissza változtatgatott keretszámok ellenében, statisztikailag mennyi esély van arra, hogy jövőre nem fognak 200-al többen jelentkezni lelkesedvén látva a tavalyi évi (lecsökkentett!!! államihelyeken lévő!) keretszámokat!

szerintem a többiek értették. Köszönöm figyelmed

2014. jan. 28. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!