Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok a gyépés a magyar egyeteme...

Sok a gyépés a magyar egyetemeken? (lent folytatódik)

Figyelt kérdés

Ez is már milyen írás egy tanulmányi ügyekben segítséget kérőtől (a Közgázon):


"Történetem a következő!


Egy hülye vagyok!


2010-ben és 2011-ben is felvettem az Analízis tárgyat vizsgára, de nem mentem el egyszer sem vizsgázni, 2013-ban felvettem 3szor voltam, és sajnos nem sikerült egyik sem, túl sokat gondoltam magamról, meg is lett az eredménye.

Ugyan így vagyok a Közgazdaságtannal is, vagyis is, 2010-ben és 2011-ben is felvettem, egyszer sem mentem el belőle vizsgázni, 2012-ben is felvettem, ott egyszer voltam, de nem készültem rendesen, 1-es is lett.

(Amúgy az átlagom e két tantárgyon kívül a 4-es felé tendál)

A mostani helyzet: Közgázból kaptam dékáni méltányosságot(szeptemberben felvehetném 4x-re), viszont azt csak egyszer lehet megkérni-megkapni, így mivel az Analízis vizsgám elégtelen lett szerintem arra a pontra jut az egyetem, hogy eltanácsol.

Mit tudok tenni, hogy ez ne történjen meg?Van valami lehetőség, hogy az Analízis ősszel fel tudjam venni, és ne kerüljek kirúgásra?

Vagy adjam be az újra felvételimet február 15-ig, hátha felvesznek és ismertessem el a kreditjeimet?

A tanulmányi osztály nem áll a magaslatán, érdemi infót nem tudtak adni.

(levelezős, gazdinfós)

Köszönöm a segítséget!!!!"


2014. jan. 29. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a bajod vele. Szerintem ez egy keserédes hangvételű levél, ami az átlagosnál jobb helyesírással íródott. Fogalmazni is tud, ami egy átlagos hallgatóról nem mondható el. Elsőre megértettem, hogy mi a helyzete, mi történt, és mit szeretne.


Az, hogy még nem nőtt be a feje lágya és nagyon lezserül akar venni egy alapvetően inkább nehéz szakot, az más kérdés, valószínűleg bele fog törni a bicskája, aztán kesereg pár évet és majd utána újrajelentkezik, befejezi.

2014. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Azon kívül, hogy ezt benézte? Szerintem a világ legjobbjaival is megesik, hogy lezserkednek valamin, és a fejükre nő. Szívás, hogy az adminisztráción száll el valakinek a karrierje.
2014. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Add be még egyszer a jelentkezésed-
2014. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Levelezősről van szó

Mondjuk 2010 már mikor volt

Akkor kellett volna levizsgázni

2014. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Add be még egyszer a jelentkezésed"


Szövegértésből egyes: nem rólam van szó.

2014. jan. 29. 23:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


"Add be még egyszer a jelentkezésed"


Szövegértésből egyes: nem rólam van szó.

Neked meg beszólásból 5

2014. jan. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen van, igen! Fele soha nem vizsgázik le az egyetemistáknak! Általában a matek a kiszóró tárgy.
2014. jan. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért gyépés a levélben szereplő illető? Nem jól mérte fel a képességeit, ellinkeskedte, vagy szimplán csak nem érdekelte, kitudja? Nem is érdekes. A baj megtörtént és segítséget próbál kérni, hogy mit csináljon, hogy ne rúgják ki? Hát istenem, előfordul. Én suli mellett néha segítek az adminisztrációs ügyeket intézni az iskolában. Nem egy embert fognak kirúgni ebben a félévben, aki alapvetően nem buta, csak nem foglalkozott a szabályokkal, ellinkeskedte az amúgy buktatós tárgyakat és 6-odszorra sem sikerült a vizsgája valamiből. Úgy a diákok felét sajnálom, mert nem azért ér itt véget a karrierük, mert buták, hanem mert elsőben úgy kerültek ide, hogy ők az istencsászárok és az adott tárgyból bukni nem gáz, majd sikerül. Hát nem sikerült, ennyi.
2014. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!