Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimisek! Mennyire terhelt le...

Gimisek! Mennyire terhelt le benneteket az hogy a középsuliban magasabb az óraszám mint az általánosban? És többet kell tanulni?

Figyelt kérdés
Elég magasan jegyzett iskolába szeretnék menni továbbtanulni,és érdekelne hogy mennyire kemény az élet?Mostanában nem kell sokat tanulnom,csak egy tantárgyat utálok,azt tanulom huzamosabb ideig.De miben változik ez ha bekerülök a gimibe?
2009. dec. 5. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon erősen tanárfüggő. A kilencedikes anyag nagy ugrás lesz a nyolcadikoshoz képest, de a tizedikes talán kicsit könnyebb is. 16/F
2009. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Így visszagondolva nagyon lightos volt a gimi, semennyire nem terhelt le:D
2009. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
16:51-dettó
2009. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, engem nagyon. Utálom, sokat kell tanulni és sok az óraszám is. Elmegyek iskolába fél 7-kor, hazajövök 2-kor,tanulok, fürdök és utána esetleg gépezek. (Mondjuk én eleve csak olyan 1-2 fele tudok elaludni.) Mondjuk nekünk írásbeli házi nincs sok csak szóbeli... az viszont nagyon sok. Az írásbeli az inkább ilyen esszé, fogalmazás stb.
2009. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi
2009. dec. 5. 17:03
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
nem olyan durva:) szerintem kilehet birni, már megszoktam:)
2009. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Hogy érted, hogy magasabb az óraszám? Én nagyon jó gimibe járok, de nagyon kevés óránk van. Najó, mondjuk negyed órával előbb kezdünk de akkor is. Sőt durva, de tagozatos vagyok és szinte kevesebb órám van mint az általános résznek. Tanulni persze, hogy többet kell, mert nehezebb az anyag. De ha eddig jó voltál akkor most sem lesz az. De itt már nincs oilyan hogy figyelek órán és akkor egvan az ötös, itt már tényleg tanulni kell, hacsak nem valami nagy zseni van.
2009. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Már elég régen voltam kilencedikes (és nem is valami országos hírű suliba jártam), de arra emlékszem, hogy nehéz volt megszokni az új tanárokat, és hogy nekik más a követelményrendszerük, mint amihez addig hozzászoktam. Ez azt eredményezte, hogy nem a kilencedikes bizonyítványomra vagyok eddig a legbüszkébb, viszont miután már megszoktam az új dolgokat, könnyebben ment. Az egész gimiben számomra az érettségire való felkészülés volt a legmegterhelőbb, bár ez is csak rajtam múlt, ugyanis akkor még egy kicsit maximalista voltam önmagammal szemben.


Annyit még hozzátennék (tudom, titeket ez most nem annyira foglalkoztat), hogy élvezzétek ki ezeket az éveket, ugyanis a főiskola, vagy az egyetem sokkal húzósabb. Van, hogy reggel 6.35kor elindulok itthonról, és délután fél hatra érek csak haza (hiába magamnak állítom össze az órarendemet), és akkor az én helyzetem még egészen emberi. Na, mindegy én visszamennék gimibe, ha tehetném :)

2009. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is inkább azt volt nehéz megszokni, hogy új környezet, új diákok, új tanárok. Az óraszámok emelkedésével semmi problémám nem volt, szinte minden nap 7 órám volt nulladikban. Tavaly bejöttek a faktok, volt olyan hogy 4-ig suliban voltam, aztán fél 5-től fél 8-ig nyelvsuliban... Nagyon fárasztó volt, de van egy nyelvvizsgám, illetve két előrehozott érettségim, szóval megérte. Idén már döglés van ezerrel :) A fakultációkat leadtam, mivel infóból és angolból tavaly leérettségiztem. van hogy csak 5 órám van, illetve heti kétszer nincs első órám, mert angolra nem kell bejárnom. Eltudom viselni! :) Már a tételtanuláshoz is hozzászoktam, szóval szerintem egyáltalán nem durva, csak célokat kell kitűznöd magad elé, és ha három hónapig, heti kétszer 8-ig vagy emiatt iskolába, akkor is a majdani eredményt kell magad előtt látnod és kész! :)

Viszont, ha jót akarsz magadnak, akkor igyekezz nyelvből legalább előrehozott érettségit csinálni, ezzel jócskán megkönnyíted a dolgodat! 19/L

2009. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Hazajövök és olyan fáradt vagyok,hogy muszáj aludnom. Általánosban ilyen nem volt,9.ben sem,csak most 10.ben:S

De ez természetesen emberfüggő!

2009. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!