Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök! (többi lent)?

Kisképzősök! (többi lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre felvételizek a Kisképzőbe, és szeretnék pár dolgot megtudni.


-Hány pontos központi kell oda?

-Az baj ha csak jövőre kezdem el az előkészítőt?

-nyártól rajztanárhoz fogok járni. Szerintetek ez elég?

-Kicsit mesélnétek a suli diákjairól, hangulatáról?

-Ti milyen munkákat adtatok be?


Bocsánat az időrablásért..



2014. jan. 30. 18:46
 1/1 anonim válasza:
100%

Hello!

Nem tudom pontosan megmondani hány pontos kell, mert régen felvételiztem. De nekem nem sikerült túl jól, ellenben a rajzok erősek voltak, így felvettek. Ilyen jellegű adatot akár egy iskolai elérhetőségen is meg tudsz kérdezni.

Abban az évben szokták elkezdeni az előkészítőt amikor felvételiznek is. Attól függ elég-e a rajz tanár hogy milyen jól rajzolsz most. Megéri előkészítőre járni, én plusz rajz iskola mellett is jártam, de ha az a tanár jó és tudsz gyakorolni csendéletet és portrét is akkor végül is lehet hogy elég. De ha nagyon jól megírod a központit és rosszabbul sikerül a helyben rajz még úgy is felvehetnek. Talán az is szempont ilyenkor milyen szakra mész. Üvegen, fotón stb. nem kell annyira jól rajzolni mint grafikán... de azért tudj.

A vitt munkákra gondolsz? Legyen tanulmány rajz is benne és valami szabadabb otthoni munka, festmény stb. Eredetiket vigyél, és jó pont ha látszik rajuk hogy sokoldalú vagy. Technika, esetleg stílus, téma. Olyat is berakhatsz amit helyben rajzon is kell majd csinálni. Ez azért jó mert ha esetleg ott elcseszed mondjuk a portrét, de látják a be adandók között hogy nem azért rontottad el mert nem tudsz... csak mert ideges voltál vagy ilyesmi. Könnyebb otthon 6-ból kiválasztani egy jó rajzot mint ott rövid idő alatt produkálni egyet.

Szerintem ha felvesznek bármelyik szakra nem bánod meg. Az épület is varázslatos és sajátos. El lehet veszni az ódon épület folyosóin. Jók a közösségek, ha valaki nem klikkesedni akar. A kis-képző egyedi, nagyon sokféle ember jár ide, sok stílusú, sok egyéniség. Züllés van, meg firkálás, problémás emberek de nincs vandalizmus vagy ilyesmi. Nagyon jók a tanárok az órák. Itt ki tudod bontakoztatni a tehetséged, a fantáziád. Nem csak le érettségizel és megtanulsz egy szakmát, vagy legalábbis részben elsajátítod... meg tanít esztétikus, értékes, igényes, precíz, minőségi munkát létre hozni. Ettől függetlenül belekerülsz egy kulturális közegbe, bepillantást nyersz jobban az alkotó művészet világába.

Sokan mondják hogy könnyű bekerüli egy középiskolába, de bent maradni nehéz. Szerintem nem így van. Nyilván nehéz először a sok határ idő, tanulni való, elvárás, de ha szorgalmas vagy előbb utóbb felveszed a ritmust, és megszokod. Csak legyél nyitott, és tisztelet tudó, de azért magabiztos. Nem szeretik a tanárok ha nincs a diákokban elég alázatosság a a szakma mesterei előtt vagy ha egyáltalában nem érdeklődő valaki.

Elnézést a vége kicsit kioktató lett, de remélem egy kevés hasznosat leszűrsz belőle. Ha még nem gondoltad február óta meg magad.

2014. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!