Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME után hol jó még a GÉPÉSZMÉ...

BME után hol jó még a GÉPÉSZMÉRNÖKi képzés? (többi lent)

Figyelt kérdés
tudom, hogy BME a legjobb ebből a szempontból, de a hallottak/olvasottak után félek, hogy nem bírnám elvégezni. Az érdekelne, hogy melyik egyetem jöhet még szóba? (Nem csak Budapesten) Óbudai, Széchenyi Győrben, SzentIstván Gödöllőn,... ? Ha személyes tapasztalatokat írtok annak is nagyon örülök és a válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. febr. 2. 12:02
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
ja és még olyan kérdésem lenne, hogy a fizikai része mennyire veszélyes? sajnos nem fizika faktra mentem, hanem infóra, mert akkor az egyszerűbbnek tűnt, viszont mikor tanultam akkor se fektettem bele sok energiát és szinte nulla tanulással úgy, hogy órán oda figyeltem 3-4es szintet hoztam. tehát ha igyekszem és szorgalmas vagyok be bírom pótolni?
2014. febr. 2. 12:08
 2/28 anonim ***** válasza:

BME-n a klasszikus fizika része egy vicc, egyedül az elektronika (elektrotechnika és elektromechanika) az, ami gondot okozhat, ha nem nagyon tanultál.

BME, Óbudai, Miskolc illetve a SZE választásával sem nagyon lősz mellé, de egyesek szerint még ide tartozik a SZIE és a Pannon Egyetem is.

Ha nekem kellene választanom, és a BME-re vagy az Óbudaira mennék.

2014. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod. a BME-re azért nem akarok menni, mert azt hallottam, hogy ott nagyon szórnak és csak azok maradnak bent akik nagyon toppon vannak matek, fizikából. nem mondom, hogy rossz vagyok matekból, de azért nem dicséretes 5ös
2014. febr. 2. 13:23
 4/28 anonim ***** válasza:

"de egyesek szerint még ide tartozik a SZIE"

Természetes. Nagy tapasztalat van az oktatásba, pl.: Dr. M. Csizmadia Béla tartja az előadásokat mechanikából (Magyar Mérnöki Kamara elnöke), dr szendrő péter ( OTDT elnöke)stb.. (persze minden egyetemen vannak fejesek).

Bátran állíthatom, hogy a SZIE-nek nagy tapasztalati értéke van a gépészmérnöki oktatásban.

2014. febr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Figyelmetekbe ajánlom a SZIE-GEK youtube csatornáját.

Ott van egy pár érdekes dolog az oktatással kapcsolatban :)

https://www.youtube.com/channel/UCY0qwuovQxRbC3QZub0s_QQ

De szerintem a BME, SZIE, OE a legjobb választás :)

2014. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal. OE, ME, SZIE, PE mind nagyon jó választás.
2014. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! és a fizika az nagyon vészes?
2014. febr. 5. 16:48
 8/28 anonim ***** válasza:

Fizika az csak egyfajta bevezetés a későbbiekbe, mint pl. hő- és áramlástan, mechanika 1-2-3-4, végeselem, általános géptan stb.

Pannon Egyetemet nem javaslom, csak ha bírod a vegyszerek bűzét meg ha vonzanak a romos épületek.

2014. febr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem lesz gond a fizikával, egyes egyetemeknél(pl SZIE (és talán BME)) van fizika alapozó, fizika 1,2,3, és mindent az alapoktól kezdenek.

Az infó faktnak pedig örüljél, mert még nagy fogod használni. :)

2014. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
ismét köszönöm a válaszokat! és köszönöm a megerősítést, hogy még esélyem is lehet a fizikában. egyetemek közül most az Óbuda van az első helyen utána meg a győri
2014. febr. 8. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!