Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus, ELTE, Pázmány...

Corvinus, ELTE, Pázmány társadalomtudományi szakok - összehasonlítás, tapasztalatrok, vélemények?

Figyelt kérdés

Ami érdekel:

Az oktatás színvonala, nehézsége, gyakorlat, elhelyezkedési lehetőségek...


Társadalomtudományi szakok érdekelnének: szociológia, szociálpedagógia.

TUDOM, hogy nem ezek a legkeresettebb szakok! De sajnos az érdeklődésemet, képességeimet ez a terület fedi le.


Bármilyen javaslat, tanács, tapasztalat érdekel!!!



2014. febr. 2. 12:16
 1/5 A kérdező kommentje:
(Az anyagi helyzetem miatt az ösztöndíjlehetőséggekkel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnek, ha valakinek van ilyen!)
2014. febr. 2. 12:19
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én a Corvinus mellett voksolok, magas az oktatás színvonala, a könyvtára pedig egy csoda, A szociálpedagógiával jók az elhelyezkedési lehetőségeid is.

az ELTE, PPKE sem rossz természetesen. Nincsenek nagy bukási ráták ezeken a szakokon, tehát abszolút elvégezhető!

A szociológiával nehezebb elhelyezkedni, és ha még sikerül is, lehet, hogy köze sem lesz ahhoz, amit te szerettél volna, ezzel a végzettséggel..

2014. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A szociálpedagógiával az a baj, hogy Budapesten csak levelezőn van (Pázmány). :( Ennyire mások a két szak elhelyezkedési lehetőségei? Azt reméltem, hogy valamennyire a gyakorlatban érintik egymást.


A Corvinus érdekelne nagyon, de ott csak szociológia van. Ezért érdekelne, hogy esetleg az egyetem színvonala segíthet a későbbi elhelyezkedésben - esélyes?

2014. febr. 2. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
a BCE színvonala biztosan, ha a szociológia (is) érdekel, mindenképpen jelöld meg azt is, egyébként elképzelhető, hogy hiány van belőle, mert 1 év alatt, 104 ponttal zuhant a ponthatár (2012-ben 450, 2013-ban 346). Ez talán egy enyhe utalás lenne?! Szóval szerintem ha ez érdekel, mindenképpen jelöld meg őket, ha majd tanulod rálátást kapsz, hogy hol lehet ezzel elhelyezkedni, de egész biztos, hogy el lehet, főleg ha jók a kommunikációs képességeid, a nyelvismeret az elhelyezkedésben lehet előny. Sok sikert!
2014. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár esése nem a hiányt jelzi, hanem hogy kevesebben jelentkeztek a szakra. Talán rájöttek, hogy nem lehet vele elhelyezkedni.

Annak én örülnék a legjobban ha hiányszak lenne, az Eltén végeztem, de nem találtam a szakmában munkát.


Szerintem az ELTE és a Corvinus között válassz, ezek ismertebb, nagyobb nevű egyetemek. Nem mondom hogy a Pázmány rossz, biztos vannak jó tanárok és barátságosabb légkör - de kevesebb a szakmai tekintély, kisebb az esély a jobb gyakorlati lehetőségre, és talán az önéletrajzban is egy ismertebb egyetem jobban mutat.

2014. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!