Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme kettes matek és informatikai érettségivel, plusz egy villanyszerelői szakmával villamosmérnöki egyetemre esélyem?

Figyelt kérdés

2014. febr. 4. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Villamosmérnöki egyetem nincs, ezt azért jó tisztázni.

Kettes matek érettségivel én biztos nem próbálkoznék, mert ott komoly gondjaid lesznek, ha egyáltalán felvesznek, mert így 260 ponthoz is emelt infó érettségi kellene nagyon jó eredménnyel.

2014. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Mondanám ha lenne.
2014. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A miskolci egyetemen néztem a villamosmérnőki szakot.

És ha önköltségesre jelentkeznék?

2014. febr. 4. 18:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Önköltségesen is el kell érni a minimum ponthatárt, ráadásul ott sem lazábbak a követelmények. Ha nem megy a matek, akkor ne menj mérnökire, megspórolsz vele néhány félévet/évet az életedből.
2014. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MrPifta ***** válasza:
nem lehetetlen, de nehéz lenne. 5-ös matekkal is sokan feladták
2014. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van, de rettentően kevés.
2014. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ráhajtanál a matekra és újraérettségiznél, akkor van esélyed. Amit az egyetemen kell tanulni matek annak semmi köze a középsulis matekhoz. Főleg műszaki képzésen, első pár előadáson még ismerős dolgokkal fogsz találkozni, mint pl halmazok, de utána deriválás, integrálás, diff egyeneltek, amikkel én sosem találkoztam szakközépben mégis 8 félév alatt elvégeztem a 7 féléves képzést. Ezzel csak azt akarom modnani, hogy a motiváció a lényeg. De ha ki nem állhatod a matekot, akkor inkább ne műszaki képzésben gondolkozz.
2014. febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!