Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így számolják az állami...

Így számolják az állami féléveket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy tudom, hogy alapképzésnél a képzési idő+2 félév lehet államilag támogatott.

Járok most egy egyetemre, elsős vagyok. A kérdésem az lenne, hogyha most elhasználok 2 félévet és következő évben új egyetemre jelentkezek (újra érettségizem egy tárgyból és nem átvetetem magam innen, hanem rendesen jelentkezek)és állami képzést jelölök meg, akkor ha elérem a ponthatárt, úgy kezdhetem meg a tanulmányaimat? Nem fizettetnek velem be semmit, ugye? Csak simán elhasználtam a két félévet az államilag támogatottból?

Bocsi, ha zavaros egy kicsit. Köszönöm előre is a válaszokat :)



2014. febr. 6. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

én értem

annyi történik hogy elhasználtál 2 félévet egy olyan képzésre amit nem fejezel be..marad még 10 féléved..semmi több...a hallagatói nyilatkozat a szakváltást megengedi..nem kell be vagy kifizetned semmit sem.. a ledolgozási időd növekszik +2 félévvel

Ja és az új szakodon ugyanúgy megvan a szak képzési ideje+2 félév amit támogat az állam, feltéve ha alapszakra mész és nem osztatlanra, mert ott ugye eleve 10 félév a képzés..nem maradna plusz féléved amit felhasználhatsz

2014. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :))
2014. febr. 6. 22:17
 3/6 A kérdező kommentje:

"Mi van, ha meggondolom magam?


Ha alap- és mesterképzésen, illetve felsőoktatási szakképzésen az első aktív félév után, illetve osztatlan mesterképzésen a második aktív félév után hagyjátok félbe a tanulmányaitokat, nem kell fizetnetek. Ez újdonság a hallgatói szerződéshez képest."


Most akkor ez igaz vagy amit az első válaszoló mondott? Nem egészen igazodok ki a felsőoktatáson egyelőre és már kicsit megijedtem. Nem tudom kifizetni a képzésemet, de rájöttem, hogy ez a szak nem nekem való. Mindenképp mást akarok, eddig is az volt az álmom, csak féltem belevágni.

Valaki tud erről a szabályzatról valamit??

2014. febr. 7. 01:27
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha passzív félévet választok inkább? Az olyan mintha nem is lenne, ugye? Vagy akkor is vissza kell fizetnem??
2014. febr. 7. 01:29
 5/6 anonim ***** válasza:

#1 válaszadó vagyok ismét

Mitől ijedtél mag?

A hallagatói nyilatkozat vonatkozik rád, meg mindenkire aki 2012 szeptember után kezdet a tanulmányit felsőoktatásban.

Ha BA/BSC vagy FSZ képzést elkezded és az első félév után meggondolod magad és nem folytatod, vagy osztatlan képzésben az első 2 félévig teheted ugyanezt, akkor az türelmi időnek minősül, azaz semmilyen visszafizetési vagy ledolgozási kötelezettség nincs, összesen annyi hogy BA/BSC és FSZ esetében elhasználtál 1 osztatlan képzés esetében 2 félévet, ha az első 2 félévre beiratkoztál. A maradék támogatható félévekkel gazdálkodhatsz továbbra is.

Ha viszont Te BA/BSC szakon vagy és beiratkozol a 2. félévedre is, akkor ez a türelmi idő már nem vonatkozik rád (osztatlan képzésben értelemszerűen a 3. félévre kell ahhoz beiratkozni hogy a türelmi idős szabály már ne vonatkozzon valakire)

A hallgatói nyilatkozat a szakváltást megengedi, azaz ha folyamatos a hallgatói jogviszonyod akkor csak a ledolgozási időd növekszik az elhasznált állami félévek számával. Ha jól értettelek akkor Te 2013 szeptemberben kezdtél el egy képzést. Ha most a tanaszi szemeszterre is beiratkozol a képzésben, de közben most jelentkezel egy másik szakra (és fel is vesznek) akkor 2014 szeptemberben beiratkozol a másik szakra és neked + 1 évvel növekszik amit le kell dolgoznod majd. Választhatod az is hogy a most tavaszi szemeszterben passzív féléven vagy, de a lényegen nem változtat semmit, se ekkor se akkor nem keletkezik fizetési kötelezettséged (passzív félév nem számít bele semmibe akkor még a türelmi idős szabály is él rád alapszakon is)

2014. febr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak nem szeretném adósságba verni magam. Már az elején ki kellett volna iratkoznom, mert nem tetszik ez a szak, előtte dolgoztam, de pont az iskola miatt kiléptem, mert nem fért volna bele. Így pedig nem tudom fizetni a tb-t és semmit, amit kell, ezért kellene , hogy megmaradjon a jogviszony.

Ha csak ledolgoznom kell az nem baj, így is sok évet kell majd maradnom.

Köszönöm a választ még egyszer! : )

2014. febr. 7. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!