Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meséljetek a képzésről kicsit...

Meséljetek a képzésről kicsit Pannon Egyetem és BME Vegyészmérnök BSc/Msc diákjai!?

Figyelt kérdés
A felvin szépeket és jókat írnak, de engem a ti véleményetek érdekelne. Hogy mennyire tartjátok gyakorlatiasnak a képzést, hasznosnak és nehéznek.

2014. febr. 7. 18:28
 1/1 anonim válasza:

Bár nem friss a kérdés, azért válaszolok, hátha jól jön. Én a Pannon (Veszprémi) Egyetemen végeztem, még azon szerencsések között, akik kimaradtak a BSc-ből, de sok ismerősöm van még most is, akiken láttam, hogy milyen.

Alapvetően a veszprémi inkább technológia és művelettan orientált, kémia tudásom nekem elég felületes. Viszont tervezni, üzemeltetni, mérnöki problémákat megoldani tudok. Nálunk a vegyész teljesen más szakma, mi vegyészMÉRNÖK képzésben részesültünk.

Néhány szó a tárgyakról: első etap: fizika, kémia, matematika; 2. géptan, áramlástan, hőtan, művelettan 3. eljárástervezés, folyamatirányítás amit ki tudnék emelni. A BSc amúgy azzal zárul, hogy egy 5 fős csoport egy komplett üzemet tervez meg.

Amúgy a BSc elég zúzós, gyakorlatilag a korábbi 5 éves anyaga lett odasűrítve (nem véletlen, hogy az átlag továbbra is 5 év alatt végzi el). A képzés gyakorlatiasságát hiányoltam amúgy, mindaddig, amíg el nem mentem nyári gyakorlatra, ahol kb. röhögtem a többieken, akik nem tudták, hogy az üzem tervrajzát eszik vagy isszák. Én meg teljesen otthonosan mozogtam. Egyes területekre pl. folyamatirányítás, modellezés kimondottan Veszprémben végzetteket keresnek a cégek.

2014. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!