Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem hallok semmit a...

Miért nem hallok semmit a feminizmusról?

Figyelt kérdés
Már jó néhány éve koptatom az iskola padjait, de még semmit nem tanítottak nekem a feminizmusról. Se történelem órán, se irodalom órán, se máshol. Néha angolon a tanárnő kiejti a száján a szót, de semmi több. Csekély tudásomat az interneten tudom összeszedni, többek között a Nőkért.hu oldalon. Nem nevezem magam feministának, mert távol állok attól, csak nyitott vagyok sok mindenre, de ezzel még nem találkoztam. Felmerült bennem a kérdés, hogy erről miért nem tanítanak semmit, ha tényleg ennyire jelentős szerepe volt, mint ahogy hallottam?

2014. febr. 8. 18:25
 1/7 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Kutatásokban sokat foglalkoznak vele. Az iskolában, neten én sem hallok róla.
2014. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
A magyar nők egója ígyis a csillagos egekben a viselkedésük, műveltségük, pedig a béka segge alatt van. Ha az iskolákban is csak adnák alájuk a lovat, akkor még az az egy-két normális hölgy is eltűnne aki még maradt, a magyar nők szeméttengere közepette.
2014. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Egyelőre offnak fog tűnni a hozzászólásom, de amilyen vita szokott kikerekedni a feministás kérdések alatt, gyorsan leszögezem: A feminista ember a két nem egyenlőségét akarja. Nem a nők felsőbbrendűségét.

Remélem senkit nem fog ez a hozzászólás zavarni. :)

2014. febr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Oké, nem csak offolni akarok. :D

Az iskolában én sem hallok róla, pedig érdekes lenne. A szüfrazsettek, meg ezer más dolog, amitől az átlag nő helyzete most ilyen, és nem olyan mint párszáz éve. Az árlag nőé, mert elég elnézni egy kicsit a szomszédos kontinensre, és máris megtalálhatod a lányt, akit fejbelőttek, mert iskolába akart járni, de még sok más hasonló sorsú nő van.

Elkanyarodtam a témától, de csak annyit akartam mondani, hogy a feminizmusnak tényleg fontos szerepe volt, úgyhogy érdemes lenne róla tanítani.


/Előző voltam/

2014. febr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A feminizmus igazán csak a 19. században erősödött fel, történelemből lenne jelentősége, de ugyebár kronológiai sorrendben tanítják és általában nem képesek tartani a tempót, ezért a közel múltra csak kevés idő marad.


Neked is be kell látnod, hogy a második világháború, azárt kicsit fontosabb, mint a feminizmus (mondjuk sok más még ennyire se lenne fontos, de hát egyelőre ilyen a történelem tananyag).


Szerintem ezért, egyszerűen a közel múltra kevés idő marad és ezért a még fontosabb dolgok miatt kiszorul a tananyagból.


Manapság pedig nem feminizmus, hanem nemi egyenlőség kéne. (Értem én, hogy a feminizmusnak is ez a célja, de ez az elnevezés, azért volt értelmes, mert abban az időben a nők óriási hátrányban voltak, ma már sokkal kétoldalúbb a dolog és az adott név alatt erről könnyű elfelejtkezni.)

2014. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Persze, értem én, hogy vannak fontosabb dolgok a feminizmusnál, de szerintem azért ez is elég jelentős lenne. Én például szívesen tanulnék róla.

A 2. válaszolónak üzenem, hogy nem hiszem, hogy a nőknek "szeméttengere" van. Igen, én is ismerek ilyeneket, de kevés van és ennyi erővel a férfiak között is vannak szeméttengerbe valóak.

2014. febr. 10. 17:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert patriarchátusban élünk jópár évszázada.

Férfiak írták a törvényeket és a történelemkönyveket.


Gondolom, tudsz angolul, és akkor ajánlom neked őt: [link]

Vagy FB - on lájkold és olvasd őket: Üvegplafon - meddig terjed a nők szabadsága?


Minél többet olvasol róla, annál hamarabb fogod feministának nevezni magad, ezt borítékolom :)

2014. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!