Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken minden nap van...

Az egyetemeken minden nap van tanítás? Mettől - meddig általában?

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem csak magától az egyetemtől, az adott szaktól, de általában az adott személytől is függ. Sokszor több időpont közül lehet válogatni, és amit preferálsz/ahova bejutsz, az kerül az órarendedbe. Nekem pl. két év alatt egyszer sem volt órám péntekenként, de másnak a szerda ugyanilyen "szünet", sikerül úgy összeraknia az órarendet, hogy aznap ne legyen órája. De olyan ismerősöm is van, akinek szombatonként is vannak órái néha az egyetemen.


A mettől-meddig megint igencsak változó dolog, reggel 8-tól egészen este 8-ig akármikor lehetnek órák (legalábbis nálunk az ELTE-n ebben az időintervallumban bármikor lehet). Nekem volt már olyan napom, amikor reggel 9-től este 7-ig voltam, de volt olyan is, amikor 12-16 között voltak csak óráim.


Esetleg az lehet számodra irányadó, ha az adott szakra járó személyek körében érdeklődsz, megkéred őket, mutassák meg az órarendjüket, valamint utánanézhetsz a mintatantervnek, hogy lásd, nagyjából mennyi órára számíts.

2014. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2014. febr. 9. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!