Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tulajdonképpen humán beállítot...

Tulajdonképpen humán beállítottsággal lehet bármit is kezdeni még?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az összes humánosnak, akit ismerek, vagy a büfészak, vagy a tanárképzés jutott, legeslegjobb esetben tolmácsolás... Sajnos én is humán beállítottságú vagyok, jelenleg itt küzdök az emelt kémia-biológia faktjaimmal, mert azokból amik a valódi erősségeim, egyszerűen nem tudnék megélni.


Létezik egyáltalán olyan humán központú képzés, amiből később viszonylag jól meg lehet élni?



2014. febr. 10. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Huhú,emelt kémia-biosz,orvosi,ugye? :D Még egy reálosnak is nagy falat..Ha jó vagy ügyvédként jól meg lehet élni külföldön.
2014. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Címkének betetted, hogy BTK meg hogy tolmács. Nos, ha két nyelvszakot elvégeznél, kétlem, hogy ne találnál munkát. Azok pont nem a büfészakok. Nincs értelme küzdened olyannal, ami nem érdekel. Mondom ezt úgy, hogy szerintem nem létezik humán és reál beállítottság, mert két reál vagy két humán beállítottságúnak mondott ember között gyakran nagyobb különbségek vannak gondolkodásmódban, mint két eltérő beállítottságúnak mondottnak. Szóval én kimondottan rossz szétválasztásnak tartom, mivel ez az érdeklődés tárgya és nem a gondolkodásmód alapján csoportosít.
2014. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Orvosi, valóban. Őszintén szólva érdekel a kémia és a biológia, más kérdés, hogy közel sem vagyok belőle (olyan) jó, mint töriből (országos harmadik), magyarból (szín ötös), idegen nyelvekből (angol C1, jövőre német B2), vagy művészetekből (több képem is volt kiállításon). A biológia még csak-csak, mivel eddig még nagyobb része lexikális, de kémiából a számolások és a nyakatekert, ködös megfogalmazások sokszor akkor is túl nagy falat, ha három napig ülök felette. Mikor sikerül is megoldani egy-egy feladatot, úgy érzem mintha az agyam megfordult volna a tengelye körül, viszont bármelyik pillanatban hirtelen visszafordulhat, és akkor már el is felejtem az egészet, sőt, egy szót sem értek belőle... :)


Az ügyvéd/jogász a "vészkijárat", ha valami rosszul sülne ki. Természetesen semmiképpen sem Magyarországon, mert az utóbbi években ez a képzés is "büfészakra" redukálódott...

Ezzel a probléma csupán annyi, hogy egyáltalán nem érdekel. Ellenben ami nem megy, az igen. :)

2014. febr. 10. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Túlzásba van víve ez a büfészakozás már. Tudom, hogy még állami szinten is ezt nyomatták jópárszor az elmúlt időkben, de ettől még nem minden van úgy.. Én inkább azt ajánlanám, hogy csináld azt, amiben jó vagy. Ha ott küzdesz a biosszal meg a kémiával középsuliban, akkor kevés eséllyel fogsz brillírozni orvosi egyetemen, és az úgy szerintem nagy szívás.
2014. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj nyelvszakra, ha jól mennek a nyelvek! Kivéve angol, mert abból van a legtöbb, az angol alap.
2014. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán lehet. Reálos is mehet büfészakra, mint a huzat.... És humán szakok is vannak nagyon jók, komolyan, értelmesek.


Én pl reálos büfészakos vagyok, szeretem, amit tanulok de esélyem sincs, hogy abban dolgozzak... Ezalatt vannak humános ismerőseim nagyon jó esélyekkel.

2014. febr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen szakon vannak annak az ismerősnek ilyen kimagasló esélyei? :)
2014. febr. 25. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Japán, angol, történelem, spanyol, történelem-földrajz tanári.
2014. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem a továbbtanulási és egyetemi szakok részt mondom, hanem az ún. "humán beállítottságú" emberekről szólok pár szót.

Nekem anno a töritanárom kapott valami elektronikus cuccot (asszem talán laptopot, vagy lcd tv-t, na mindegy... érteni fogjuk így is). Aztán mondja hogy "Ha nekem egy vezetékre egy nyíl előre mutat, én bedugom hátra, vagy ha elmondják hogy az 1-es csatlakozóba kell, akkor úgy is bedugom a 2-esbe, már csak azért is, hogy nekem legyen igazam". Na ebben gyökeredzik a humán beállítottságúak életképtelensége.

2019. jan. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!