Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy rajz alkalmassági vizsga...

Egy rajz alkalmassági vizsga milyen nehéz és tulajdonképpen miből áll?

Figyelt kérdés
Most elsősorban az építészmérnökihez szükségest kérdezem (BME). Kell rá különösebben előre készülni rá? Akinek van tapasztalta négyszíves írjon :)
2011. nov. 8. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Két részből áll: egy beállítást kell lerajzolni, illetve egy térrekonstrukciós rész.

Beállítás: egy csomó nagyméretű hasáb, kocka, miegymás egymás hegyén hátán (esetleg szék, drapéria), ezt kell lerajzolni arányosan, perspektivikusan helyesen, illetve valamennyire kisraffozni, már amennyire időd engedi.

Térrekonstrukció: megadnak egy teret két vagy 3 irányú metszetével, és ebből kell megrajzolnod egy iránypontos perspektívában.

Amúgy nem nehéz, de ha akkor látsz életedben először ilyet, biztos hogy kifutsz az időből.

Tartanak rajzalkalmassági előkészítőt is, ahol jól felkészítenek mindenre, csak kissé sokba kerül. De ha biztosra akarsz menni, akkor ajánlott. Kéthetente szombaton van, én 200 km-ről jártam be rá...

Amúgy a honlapjukon is írnak a témáról:

[link]

2011. nov. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 10. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

srácok én megfeleltem a BME rajzi alkalmasságin :)

ez annyira hihetetlen :D

2012. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!