Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem halasztás,...

Orvosi egyetem halasztás, rögtön első évben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most fogok érettségizni és a Debreceni Egyetem általános orvosi szakára jelentkeztem először, és ugyanerre a szakra Pécsen is. Államilag támogatott képzésre jelentkeztem és nagyon remélem, hogy fel is vesznek.

Viszont!

Időközben adódott egy lehetőség egy pályázatot írni, amivel jövőre külföldön lehet egy évet tölteni szeptembertől ( Németországban vagy Belgiumban, de még nem biztos, hogy sikerül és bekerülök, így természetesen beadtam a jelentkezésem egyetemre is.

Ha sikerül a pályázatom halaszthatok( vagy passziválhatok, nem tudom mi a különbség) egyből egy évet? Ilyenkor ugyanúgy fogynak az államilag támogatott féléveim mintha rendesen oda járnék? Vagy hogy működik ez? Főleg azért is, mert ugye orvosiról beszélünk, ami eleve 12 féléves legjobb esetben...

Viszont szerintem ha van egy ilyen külföldi lehetőségem, nem szeretné kihagyni, hogy emiatt bánkódjak, hogy mi lett volna, ha..

Köszönöm szépen a válaszokat!:)


2014. febr. 12. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy, első félévben,pláne évben lehet passziválni!

Ezt meg kéne valakitől kérdezned,mert pl. ahova én járok,ott csak komoly indokkal lehet első félévet halasztani (pl. súlyos betegség). Ezt amikor megjött a levél,hogy felvettek, feketén fehéren leírták.

De halottam olyanról hogy Pesten valamelyik egyetemen egyik ismerős rögtön egyből halasztott egy félévet,hogy dolgozhasson.

Szóval eléggé intézmény függő ez.

2014. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy lehet-e rögtön halasztani egy évet, azt az adott intézménytől kell megkérdezni. És ha passzív vagy, nem fogynak a féléveid.
2014. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Akkor azt hiszem majd mindent a maga idejében..remélem a Debreceni Egyetemen lehetséges ez :P

2014. febr. 13. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!